Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

SOSYAL FOBİ

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
andmaiyesi
Üye
Üye

SOSYAL FOBİ

Mesaj gönderen andmaiyesi »

SOSYAL FOBİ

BENİM BU ANTİSOSYAL KİŞİLİĞİM YÜZÜNDEN HEP BİR ŞEYLERDEN KAÇARAK YAŞAMAK ZORUNDA KALDIM...KENDİMİ YETERİNCE GÖSTEREMEDİM.BELKİDE ÇOK YETENEKLİYİM AMA......HEP GÖLGEDE KALDI CESARETİM...GİTGİDE YAŞAMDAN,İNSANALRDAN,KENDİMDEN SOĞUDUM...EĞER İÇİNİZDE BENİM GİBİ BU DERTTEN MUZTARİP OLAN ARKADAŞLAR VARSA EĞER BENİMLE GÖRÜŞLEİNİ PAYLAŞIRLARSA BENİ BİRAZ OLSUN MUTLU EDERLER... :( ÇÜNKÜ ARTIK GERÇEKTEN ÇEKEMİYORUM BU YÜKÜ....... :!:
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

senin derdin hemen hemen hepimizde olan bir dert. emin ol mesela ben. senden farklı sayılmam. benim yaşadığım yerde pek sosyal olmak mümkün değil. helede yaşadığın hayat tarzı şehirle uyumluysa. ama ben pek şikayetçi sayılmam çünkü burada herkes böyle. yinede elimden geleni yapsamda biyerde tıkanıp kalıyorum. birgün daha sosyal bir şehire gitme imkanım olursa cesaretimi aşmayı orda denerim. ama zor sanırım. ne deyim allah bizim gibilere kolaylık versin.. :cry:
ozlem
Üye
Üye
İsim: ÖZLEM

Mesaj gönderen ozlem »

Merhaba ben de antisosyal , içine kapalı kalan bir arkadaşınızım kendini anlatmakta çok yetersizim, kusuruma bakmayım ama sizinle aynı acıları paylaştığımı söyleyebilirim. Sessizliğim bazen hiç çekilmez olur ,ürkek ve utangaç kelimelerim kağıttan bedenlerinin üzerine mürekkepten elbiselerini giymeden çıkmayı beceremezler işte sırf bu yüzden içine kapalı, herşeyi kayıp bir insanım benimle aynı şeyleri yaşayan insanlarla iletişim kurmak istiyorum yazarakta olsa teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Herkes sosyal olmak zorunda değil ki! İnsan yaptığı işten memnunsa ve sayıca az da olsalar cevresinde sevdiği kişiler varsa , varsın asosyal olsun.
Şartlar bunu gerektiriyo olabilir.İnsanın kişiliğiyle , bulunduğu ortamla ,yetişme tarzıyla ve etrafındaki kişilerle alakalı.Öncelikle kişiliğimizi kabullenmeli.
Benim de kendimi ifade edemediğim zamanlar oldu.Bu biraz da kitap okumamaktan kaynaklanıyor.
Kullanıcı avatarı
yagmurlar
Takımdan
Takımdan
İsim: Aslı

Mesaj gönderen yagmurlar »

Hey bende burdayımmm :P
aynı şeyler benim içinde geçerli asosyal olduğumu söyleyebilirim ama bu birazda tercih meselesi sanırım ,bende sizdenim 'andmaiyesi merak etme yalnız değilsin'...
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

gittikçe çoğalıyoruz desene.. :lol:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

hımm. :?

Bende aşırı sosyalllikten kaçıyorum. Bi ortasını yakalasam çivi çakacam oraya.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

:lol:
nilay_14
Üye
Üye
İsim: Nilay

Mesaj gönderen nilay_14 »

bende asosyal bi tipim...ilkokuldan beri bu sessizlik başıma musallat oldu.kolayca hiç kimse ile konuşamam.sırf bu yüzden dersaneyi bıraktım ben.çok sessizim diye beni sınavsız bir şekilde bir geri sınıfa koydular ve açıkça yüzüme sen sessizsin o yüzden dediler.hiç arkadaşım yoktu.eskiden en azından içim dolunca derdimi anlatırdım son 3 yıldır günlük defteri tuttuğum için anlatma ihtiyacı hissetmiyorum...iyice sessizzleştim ama bu aralar kendimi zorluyorum daha sosyal olmak için inşallah başarırım...elimden geldiğince çabalıyorum...
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

daha yaşın çok küçük. eminim zamanla bu durumu aşarsın umutsuz olma. bende senin gibiydim ama şimdi daha iyiyim. zaman herşeyin ilacı gerçekten. zamana bırak ve birazda gayret et eminim biraz olsun sessizlikten kurtulacaksın.. :wink:
Rosey
Üye
Üye
İsim: ...

Mesaj gönderen Rosey »

ben de cok asosyal biriydim .. ta ki bu seneye kadar..

sonra dedim ki neden kendime guvenmeyim ki?

toplum icine cikmakla secici davraniyorum yine de.. oyle her topluma dalmam :D
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

kıyamam ben size hiç...
bir kez;herşeyden önce şunu düşünmelisiniz... ''neden ve niçin''
ileri boyut da sosyal fobi ile uzun zaman,tabiri caiz ise cebelleşmiş biri olarak nacizane bi kaç şey söyliyebilirm...
benim (kinin) ismi godzilla dır...ben ona bu ismi verdim...kendisiyle panik atak devamımda tanışmışdık...bi gün böyle ansızın magarasında uyanmısdı ve içimden çıkıp gelivermişdi sanki...
öyle bişidir ki bu;korktugun kendinii rahat hissetmedigin,ortamlara girmek senin için sıkıcı oldugu kadar ısrarında bi kabus dur...alakasız seyler düsünür,dalar gider,hayaller bile kurabilirsin o an..konuyu degiştirir..alkoll ve sigara ile rahatlama yollunu seçersin...tanrım sanki sen güçsüzsündür!yetersiz begenilmeyen hatta çirkinsindir sanki!mükemmel olmalısın dır oysa...
hata yapmamalı,kaygılarını belli etmemeli,rahatmıssın gibi davranmalı,kusursuz görünmeli en azından bi çogunun begenisini almalısındır..üstelik kimselerii gücendirmemelisindir!sanki sen sevilmeye layık degilsin onlar ayrı bir ırk mış gibi her yaptıklarını ve söylediklerini fazla, fazlaca önemsersin...o kadar çok onları önemsersin kii kendini unutur onları üzmemek için çok sey yaparsın...yüzün kızarır,sanki nefes alamıyormussun gibi bir his!için daralır titreyen bile olmuşdur aranızda eminim...bu yazdıklarım günlük hayatta her an tekabülü mümkün durum karsısında çıkıp gelebilir...sınav,tartısma,alısveris,topluluk önünde konuşma,yüksek seviyede gördügünüz biriyle konuşmada belki cinsellik!kalabalık olan aklınıza gelir,her ortam da iştee...bi sürü madde eklenebilir buraya...yalnız ken oohhh! çok rahatsınızdır!bu rahatlıgın bozulumu bulundukları duruma göre değiştigi gibi,dinamiklerini ölcemeyecegimiz boyuttaa,huzursuzluk yaratabilir...ve getirisi mutsuzluk...yalnızlıga cekilmek recetedir sankii...iyice, iyice steril eder kendini!zira kendinin fazlasıyla farkındadır ve yine aynı kısır döngüler oluşur durur..kendi haklılıgınaa milyar örnek bulur...bazı kitaplar benzer kişilkler,sarkılar,benzer arkadaslıklarr lezzetli agrı kesici drajeleridir...bi dolu örnek verebilirim işte...üstelikk belirtilerin hepsini degil bi kaçını da taşıyor olabilirsinizz...bi bara gidip kendinizi sosyal sanıp evden çıkdınız yaa,işte bu yeterlidir!oturup saatlerce kimseyle konusmadan içebilirsiniz...sorsanız insan içine çıkıyordur oysa o...birde asosyal,antisosyal gibi grupları vardır bunun....

işte bunların sebebi anksiyete bozuklugudur,utanma duygusu,baskalarının beklentilerine fazla önem verme duygusu,hayır diyememek,küçük düşmekden korkmak,kendini fazlasıyla eleştirmek,sanki herkes sana bakıyomus inceliyomus gibi kalabalık ortamlarda huzursuzluk,yaptıgı hataları hayatı boyunca kendine ödetmek yargılamak cezalandırmak,hatalarını büyütmek de büyütmekkk gibii bi doluu ve sairelerr familyasıı,koloni halinde bünyenizde dolaşır durur..kendinizi begenmekle utanmak güdüleridir!ikisinin ortası bile degildir!ikisidir!

efenim;bunların hepsini bi kenara bırakalım şimdi...
yahu neden!niçin!kendin(m)ize bu cin işkencesi...
bunun çok basit bir formulü vardır...çok basit....ha siz doktorunuza yine gidiniz ..size muhtemelen durum tetkiklerine göre degişsede,serotenin maddesinin düzensiz olarak salıgılanması sonucu endorfin akısı bozuklugu devamında,buyur kardesim git eczahaneye ourorix al uzuuunn bi zaman devam et..gel bi kontrol edelim der...işine bakarr,parasınıda kesesine,aksama eglenceye...
siz elinizde bu recete ile kalakalırsınızz...
haa..tam bu vakit yapacagınızz...ikinci altarnetif şey şu dur...
sana ne esir olucam ben,utanmadan senin kadar el yapımı suni mutluluklaramı kaldım bea...dagılınnn ulleyynn!diee bir nidaa atarakdan durumu bi,ele alabilirsiniz..aha tam burada size iki çift kelimenin belini kırabilirim...
bu arada aklıma ilişiverdi yazmadan edemiycem...üstad eskiden ''yalnızlık paylaşılmaz,paylaşılsa idi yalnız olmaz dı''demiş..ay ben bakıyorum da şimdi herkez yalnız oldugunu paylaşır olunca rant elde eder olmuş!olduk!oldum!...evet!yaptım!pişman değilim!herkez daha iyisini ister! :lol: reklam geyigini de buraya yapıştıralım heman...neyse konuyu dagıtıp kafaları karıştırmayalım...yanlış anlamalara mahal vermeyelim!neysemm...

evet formül diyorduk...
çok basit!gülümseyin efenim...
gülümseyin...bir süre sonra bakınız gülmeye basladıgınızı fark edeceksinizz...insan içine çıktıgınızda ki kendinize güveniin!kendinizi yeniden kazandıgınızı görüceksiniz...hem unutmayın ki digerleri ayrı bir ırk filan da degiller!emin olun sizden farkları yok..digerleri de bir dolu hata yapıyor...yahu onlarda tuvalete gidiyor!hem az içiniz rahatlasın diye söyleyeyim bununla yasayan bir dolu sevdigimizz dünyaca ünlü kişiler bile vardır...aman deyim ismi vermeyim bu durumu seviverisiniz...
bunların hepsi sizin kafanızın içerisinde kopartılan fırtınalar..emin olun kimsenin umurunda degil...digerleri de sizden üstün filan da degiller...yani markette alış veriş yaparken rafdan bişi devirseniz ne olur ki...gülümseyiniz...eglenceli bi hale getiriniz,onlar hiç yapmazmı bunu...kurulan yanlış bir cümleyi yada davranısı eglenceli bir hale getirerek toparlamanız zor degil...çok zor degil hiçbiri...hiçbişii...gülümseyiniz...emin olnuzz bi süre sonra hersey yolunda gidicek,herşey...bi süre sonra onları gözünüzde büyüttügünüz kadar olmadıgını bile görüceksiniz...mütevazilik,tevazu,utanma,ve incelik baska bişi...inanın baska bişii olucak,daha iyi bişii olucak sizinle...
ne diyorduk..gülümseyiniz...kendinize koşullar ne olursa olsun güveniniz...kimse mükemmel degil...yani buraya bir dolu cümle yazarak örnek teşkil etmem de dogru olmaz...siz bırakınız herşeyi ve kendinize güveniniz...kendinizi bi rahat bırakanız...bırakınız bi soluk alsın...bırakınız kontrolü,bi hava alsın tözünüz...gülümseyiniz gerisi gelicekdir...:) hem onların arasına girmek gibi bi zorunlulugunuz da yok...kimbilir,belki onlar artık,sizin gibi olmak isteyecekdir :wink:
ayy ben yine çok konusdum sanırım :D
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

hem ne demiş üstad;sen yeterki sol göğsünün altında ki cevahiri karartma...
:)
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

bende utangac biriyimdir ama ve asosyaldim ama yavaş yavaş kurtuluyorum tabularımdan. :oops:
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

asosyalim diye geçinmeyin
sosyal olmayann bu sitede işi ne :P :D :D
bunlar sadece sizin düşünceleriniz belki biraz daha rahat biraz daha özgür ws ws olursanız insanlarla kaynaşabilirsiniz...
kendinizi kötü hissetmeyin lütfen!!!!!