Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Tiyatro

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

bende aydında sehir tiyatrolarında acı adli komadiyi izledim dıram yuku oldukca da fazlaydı... sunu belirtmek isterimki sinemada birtakim yer bulan sanatcılar ki kendilerine sanatcı diyorlar... o sinemada söz sahibi oldukları zaman bu süpesiz tiyatro sayesindedir... bunu herkesiz anlamasını istiyorum... saygılar...
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

nedendir bilmem tiyatroyu bitürlü sevemedim. milletin bu tiyatro tutkusu beni teşvik etti çok defa ama nedendir bitürlü sevemedim.. :cry:
zeyil
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen zeyil »

buu siteye uzun zamandır giriyorum fakat maasef bu başlığı yeni gördüm ve içeriğine baktım.
tiyatroyu tabiki çok seviyorum ve okuduğum üniversitede bı tiyatro kulübündeyim.her sene kendi imkanlarımızla oyun çıkarıyoruz.ben bu kulüpte olmaktan ve tiyatroyla ilgilenmekten çok büyük zevk alıyorum.birde dediğim gibi biçok şeyi kendi imkanlarımızla yaptığım için sonuç çok daha fazla haz verici oluyor.zzten inanıyorum ki amatör ruhla yapılan işler daha başarılı ve zevkli oluyor.
tabi biz tiyatroyla ilgilendiğimiz için birçok oyunu da takip edip gitmeye çalışıyoruz özellikle teknik yönden (ses ışık)incelemeye çalışıyoruz. zaten onun dışında tiyatro izlemek bana çok zevk veriyor. bu sene kafkas tebeşir dairesi(harikaydı ),beceriksizler,salıncakta iki kişi(nurseli idiz den nefret ettiğim oyun:)) ,deli aklı(berbattı) oyunlarını izledim.seneye yine faaliyetlere devam edicez
tiyatroya destek verelim!!!!!
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

Yaw bende nasil olduysa bu basligi atlayip güya öncülük yapip ayni konuyu actim az önce :roll: ... ilginc, neyse. Aranizda gecen aylarda yapilan adana uluslararasi tiyatro festivaline giden oldu mu? Orada woody allen in "bir daha cal Sam" adli oyununa rastlayan???
:rock:
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

Iste türk gencligi!!! Buradada tiyatroya ilginin ne kadar az oldugu belli!!!!! Arkadaslar, huuuuuuuuuuuuuuuuuuu, UYANIN!!!!!!! sinirli:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Ben bu hafta sonu Aydın sehir tiyatrosunda 'sarı zeybek' isimli oyunu izledim... Oldukca guzel di... Aydın lılarında oldukca buyuk bir ilgisi vardı... Bu yogun ilgi uzerine haftaya tekrar var... Ben tekrar gidecegim...
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Re: Tiyatro

Mesaj gönderen kumralada »

izmit büyüksehir belediyesi sehir tiyatrosu--> 'ayrılık' güzeldi..
ciceksiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen ciceksiz »

herkese selamlar
ben gaziantep/nizip ilçesinde yaşıyorum. 1 yıl önce bu şehirde küçük bir tiyatro topluluğu kurduk ve ilk işimizi ortaya koyduk cok begenildi ve turneler basladı. git gel ondan sonra kıskanmalar devlet kurumları birbirine girdi yok bunlar bizim malımız yok bunlar bızım malımız diye ve size soruyorum tiyatro bir yere bağlı olabilirmi ve onlar şimdi barıstılar bız ortada kaldık bu şehırde sanatsal faliyet yapmak çok güç herkes çıkarcı ve herkes cebindekı parayı buraya getiriyo ve yenı calısmalarımız var ve paramız olmadığı için hiç birşey yapamıyoruz bu ülkede yaşanmaz sanat hıç birşey burada sadece paylasmak ıstedım çünkü kahrımızdan eriyoruz.
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

ne kadar üzücü, tiyatroya gitmeyeli o kadar çok olmuş ki... :?
uzak
Üye
Üye
İsim: İltür

Mesaj gönderen uzak »

Bu sene gittiğim en güzel oyunlardan biri İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda Yangın Duası isimli bir oyun. Berkun Oya, Ülkü Duru ve Ali Atay oynuyor. Çok tavsiye ederim İstanbul'da olanlara. Oyunu tanımlamak için bir filmde duymuş olduğum bir sözü kullanacağım : Gerçeküstü ama güzel.
macavalesi9
Üye
Üye
İsim: ziya

Mesaj gönderen macavalesi9 »

İnishmorlu Yüzbaşı(Kedi)
kskattack
Üye
Üye

Mesaj gönderen kskattack »

çocuk tiyatrosunda çok başarılı olan karşıyaka devlet tiyatrosu oyuncularına sonsuz teşekkürler .. ve tüm tiyatrocuların insani bakış açısı için hepsini seviyorum....
macavalesi9
Üye
Üye
İsim: ziya

Mesaj gönderen macavalesi9 »

Çayhane'ye gidebilirsiniz istanbul devlet tiyatrosunda, fena değil tavsiye ederim
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

mahşer-i cümbüş biye bir grup var arkadaşlar bileniniz var mı? doğaçlama tiyatro yapıyorlar ve gerçekte bence çok başarılılıar. her hafta bir televizyon kanalında çıkıyorlar ayrıca beyağlu'nda kendi gösterilerileri de var... izlemenizi tavsiye ederim :wink:
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

ya ben de bayılırım tiyatroya!bu hafta çarşamba günü ODTÜ TİYATRO FESTİVALİ var ve bu etkinliğe ODTÜ dışından gelenlere kapıda zorluk çıkarmayacaklardır muhtemelen.Üniversitelerden gelen tiyatro grupları oyunlarını sergileyecek üstelik ücretsiz!