Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

UMUDA YOLCULUĞA HAZIRMISINIZ.....!!!!

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
kamadullah

UMUDA YOLCULUĞA HAZIRMISINIZ.....!!!!

Mesaj gönderen kamadullah »

insan parasız olabilir aşksız sevgilisi olmadanda yapabilir bir gün yemek yemesede onun için bişey degişmez bi günden kimse ölmez degilmi ama hiç kimse bir gün bile umutsuz yaşayamaz. Hayat zor bana bunu çok sevdiğim birisi sölemişti çok sonra anladımki greçektende hayat zormuş... Bence sizde biraz düşünün hayatın zor oldugunu anlayacaksınız fakat umutla yogrulmuş hayal gücüyle bezenmiş hayat size çok kolay gelecek ...
umit_shady

Mesaj gönderen umit_shady »

umut ,yarını bugüne alır...bugunü düne itmese...
DeeP_SenSe

Re: UMUDA YOLCULUĞA HAZIRMISINIZ.....!!!!

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

kamadullah yazdı:insan parasız olabilir aşksız sevgilisi olmadanda yapabilir bir gün yemek yemesede onun için bişey degişmez bi günden kimse ölmez degilmi ama hiç kimse bir gün bile umutsuz yaşayamaz. Hayat zor bana bunu çok sevdiğim birisi sölemişti çok sonra anladımki greçektende hayat zormuş... Bence sizde biraz düşünün hayatın zor oldugunu anlayacaksınız fakat umutla yogrulmuş hayal gücüyle bezenmiş hayat size çok kolay gelecek ...
umutsuz yaşanmaz doğru,ama sen 'umutla yoğrulmuş,hayal gücüyle bezenmiş bir hayat' derken şizofrenlerin hayat anlayışından bahsetmiş gibisin.Başarılı olmak için,kazanmak için böyle kolay hayatlarda kaybolmamak gerek,gerçekçi olmak gerek,umutlu bir gerçekçilikle ne yapacağını bilmek gerek.
kamadullah

Mesaj gönderen kamadullah »

zaten hepimiz birer şizofren degilmiyiz gercek hayat zor hayat bundan kastetdiğin ne deep_sense bence hayatı ciddiye alır gibi gözüküyorsun ama aslında öle degilsin bunu ben bile anladım ama hala sen kendini anlayamamıssın ... umudun yoksa hayallerin yoksa insan zaten olmaz insanın hayatında o kadar acı varki hayat o kadar zorki bu zorluklardan bu acılardan kurtulmak için hayaller umutlar gerkir. bak benim bir arkadasım vardı gerçekten cok sevdiğim ama hiçbirzaman hayal kurmaz umutsuzdu suan o arkadasıma ne oldu söliyimmi ? ......sokaklarda......
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Hazırım ne zaman yola çıkıyoruz?????
Bu güne kadar hiç bir hayalim gerçekleşmedi de!!
Ama umut ediyorum!! :cry: :oops:
Prince

Mesaj gönderen Prince »

Arkadaslar Umut Bekleyip gelicek birşey değil...
Hayat kıskanç bir kız. Sürekli benimle ilgilensin istiyor.
Peşinden koşarsan istediğini veriyor. Beklersen vermiyor.
Birşeylerin peşinden koşmak lazim bence.
serseri_m19

Mesaj gönderen serseri_m19 »

umut yazıyorum bir kırçiçeğinin taç yaprağına..
nice soğuklara dayandıda.
bir sözünle kırılıverir diye korkuyorum..
:cry: :cry: :cry:
DeeP_SenSe

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

kamadullah yazdı:zaten hepimiz birer şizofren degilmiyiz gercek hayat zor hayat bundan kastetdiğin ne deep_sense bence hayatı ciddiye alır gibi gözüküyorsun ama aslında öle degilsin bunu ben bile anladım ama hala sen kendini anlayamamıssın ... umudun yoksa hayallerin yoksa insan zaten olmaz insanın hayatında o kadar acı varki hayat o kadar zorki bu zorluklardan bu acılardan kurtulmak için hayaller umutlar gerkir. bak benim bir arkadasım vardı gerçekten cok sevdiğim ama hiçbirzaman hayal kurmaz umutsuzdu suan o arkadasıma ne oldu söliyimmi ? ......sokaklarda......
İronik bir gerçekçilikle bakıyorum hayata,kendimi de gayet iyi tanıyorum,nerden çıkarıyorsun bunları,şaşıyorum vallaha :) 'Umutla yoğrulmuş,hayal gücüyle bezenmiş kolay hayat' diyip bunları okuyanlara yanlış örnek olmanı istemiyorum.Elbette hayal kurar her insan,ama gerçekçi olmalı diyorum ben.Sen şizofren olmadığın halde bir şizofren gibi kolay hayatında yaşamak istiyorsan,o senin tercihin tabi.
carpediem

Mesaj gönderen carpediem »

dum spiro spero! (nefes aldığım sürece umut edeceğim)
desireakata

Mesaj gönderen desireakata »

Bozcaada yazdı:Hazırım ne zaman yola çıkıyoruz?????
Bu güne kadar hiç bir hayalim gerçekleşmedi de!!
Ama umut ediyorum!! :cry: :oops:
benide bekleyin hayallerimi valize sığdırıp geliyorum.cesaretimin bizle gelmesinde sakınca varmı
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

Bozcaada, desireakata heyy beni de bekleyin. Umutlarımın adresini alıp geliyorum.Beş dakika sürmez dalarım hayallere. :cry:
esfahan

Mesaj gönderen esfahan »

UMUT ASLINDA YAŞAMIN ANLAMI OLSA GEREK
SİZE BİR ÇİN ATA SÖZÜ
insan parasını kaybederse bir şeyini kaybedermiş
nasmusunu kayberderse çok şeyini kayberdermiş
ama insan UMUDUNU kaybederse HER ŞEYİNİ KAYBEDERMİŞ

umudun bende ki anlamıda bu
dj_ets

Mesaj gönderen dj_ets »

UMUTSUZ HAYAT OLUR MU.......UMUT HAYATIN EN ONEMLI YAPI TASIDIR ...UMUDUYNU YITIRDIGIN AN HICBI ISTE BASARILI OLAMAZSIN ...
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

kamadullah yazdı:zaten hepimiz birer şizofren degilmiyiz gercek hayat zor hayat bundan kastetdiğin ne deep_sense bence hayatı ciddiye alır gibi gözüküyorsun ama aslında öle degilsin bunu ben bile anladım ama hala sen kendini anlayamamıssın ... umudun yoksa hayallerin yoksa insan zaten olmaz insanın hayatında o kadar acı varki hayat o kadar zorki bu zorluklardan bu acılardan kurtulmak için hayaller umutlar gerkir. bak benim bir arkadasım vardı gerçekten cok sevdiğim ama hiçbirzaman hayal kurmaz umutsuzdu suan o arkadasıma ne oldu söliyimmi ? ......sokaklarda......
Hepimiz Şizofren olamayız biz şizofrensek eğer gerçek şizofrenlere ne diyeceksin lütfen yırumlarını yaparken biraz daha dikkat et biz kelimesini kullanırken özellikle.Kendini şizüfren olarak görebilirsin ama ben asla şizofren değilim ve burda ki hiç kimsenin de öle olduğunu düşünmüyorum.
dj_ets

Mesaj gönderen dj_ets »

ınsanları yargılarken once onları tanımak lazım .....bu sozu kesınlıkle ustume almıyorum ....bu soz oyle hertarafta kullanılacak bı laf degıl ....lutfen dıkkat edelım ...