Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

üniversite

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Re: üniversite

Mesaj gönderen Rkoycu »

Arkadaşlar sonucta hepimizn söylediği az sa olsa aynı kapıya çıkıyor..
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Üniversite kurulması yanlış bir olay değildir... Her ne kadar üniversite mezunları iş bulamasada her ne kadar öğrenim istenilen şartlarda olmasada her ne kadar olumsuzlukları olursa olsun gençlerin kişiliklerini tamamlayabilmeli bir karektere sahip olabilmeli hayatı tanıyabilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri ve ileri de yapacakları mesleklerde yaptıkları işlerde bilinçli, kendine güvenen, yeniliklere açık, araştırmacı, ileri görüşlü, bilgili ve yaptığı işin özünü bilen vs.. birer birey olarak yetişebilmeleri için şart diye düşünüyorum.. :roll:
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Rkoycu
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rkoycu »

:!: :idea: :idea: :arrow:
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

üniversite

Mesaj gönderen menoktadenokta »

Ersin sana bir sorum olacak. Sence bu saydıkların üniversite okuyan öğrencilerde oluyormu? bence olmuyor olan sayısıda çok az. bak benim sınıfımda tarih hocası birini sordu. Oktay Sinanoğlunu Tanıyan varmı aranızda diye. 30 kişilik sınıfat kaç kişi parmak kaldırdı sence? 1 kişi o da bendim. tabi bu okulun ilk günleriydi. zamanla bu kişiyi yüzde 70i unuttu. İnsanın kendini geliştirmesi için üniversiteye gitmesiine gerek yok bence.
IAMFUTURE
Üye
Üye
İsim: Derinlik

Mesaj gönderen IAMFUTURE »

Günümüzdeki işsizlik kervavına yeni bireyler katmak amaç...
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

İnsanlara imkanlar sunulsun da... Fayadalanan illa ki olacaktır... Birde bu saydıklarımın MYO'larda okuyan öğrencilerde olmamasının sebebi MYO'lar sınavsız geçiten dolayı artık yüksek lise gibi birşey oldu MYO'ların öğrenci kalitesi düştü... Oktay Sinanoğlu'nu tanıyıp tanımamak bu konuya baz alınamaz bence... Oktay Sinanoğlu nasıl Oktay Sinanoğlu oldu sence ? Üniversite imkanları yerine kendisine iş imkanları sunulsaydı yine bu derece kendini geliştiripte Oktay Sinanoğlu olabilecekmiydi...
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Rkoycu
Üye
Üye

Mesaj gönderen Rkoycu »

Ya Mehmet haklı olabilirsin ama bir laf genelde büyüklerimiz bize derler her imkanı veriyoruz ne isterseniz yapın okuyun sonra bana imkan tanımadınız demeyin diye senin dediğin kişilerde ilerde okul yoktu da okumadık yerine okul vardı da öğrenmedik desinler...
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

üniversite

Mesaj gönderen menoktadenokta »

Öğrenmek, okumak değildir arkadaşlar. İllaki üniversite okumak herşeyi bilmek değildir. Evet benim fakültede okuyan arkadaşlarımda vardı ve cahil olanlarda vardı araştırıp öğrenenlerde vardı. Oktay sinanoğlu tabiki baz alınmaz ama ülkemizin böyle değerli insanlarınıda ilköğretimlerde öğrenmemiz lazım değilmi? 22-23 yaşına gelmiş 20-30 kişi bunu bilmiyorsa ki diğer bölümlerdede birçok kişi bilmiyor. Ben birçok edebiyatçımızı bilmiyordum ve hala bilmediğim edebiyatçılarımız da var. Üniversite pişersin öğrenme yeri değil orası. bugüne kadar öğrendiğin şeyleri pekiştirme yeridir orası. Öğrenmen gerekenleri daha önce öğrenmiş olman lazım. eksik kaldığın yerleride orda tamamlarsın. Ben üniversiteler açılmasın demiyorum bunu tekrar söylüyorum. Eğer üniversiteler açılırsa yada açılacaksa bu üniversitelerden mezun olcak kişilere öncelikle iş sahası açmalıdırlar. ülkemizde 200.000 işsiz öğretmen var. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır arkadaşlar...
melodi61
Üye
Üye
İsim: funda

Mesaj gönderen melodi61 »

aslında çok dertli olduğum bir konu zaten eğitimin içinde olduğum ve konuları takip ettiğim için de bir çok görüşe katılmıyorum.bizim ülkemize bu kadar üniversite yeter zaten fakülteleri ünv. yapmaya hiç gerek yok. Evet öss değil değişik alanlarda öğrenci elenmeli.
her 3 saatlik sınavdan puan alan üniversiteye girmemeli!(liseden ne farkı kalır o zaman)
orta okuldan sonra liseler kalifiyeli eleman yetiştirmeli ve lise bittikten sonra iş imkanı sağlanmalı ama daha yüksek kademeye ulaşmak isteyenler okulda yapılan bir çeşit ayıklamayla yeni bir şeyler üretmek için ünversiteye gitsin.
bir öğrenci kimyacı olcaksa lisede kimya dersinde uzmanlaşsın yarım tarih yarım fizik görüp yarım yamalak bilgiyle liseden sonra işsiz kalmasın.Avrupanın 50yıl önceki eğitim sistemini takip ediyoruz 50 yıl sonra bunlar olur ben de emekli öğretmen olmuş olurum.
bu arada eğitim özelleşmeli...