Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

UNUTMAK NEDEN ZOR?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
destina7
Üye
Üye
İsim: a

Re: UNUTMAK NEDEN ZOR?

Mesaj gönderen destina7 »

Hani bazı hastalıklar vardır neden olduğu bilinse çare bulunacaktır işte unutmakta öyle neden zor olduğunu bir bulsak hemen unutulur ama bu da imkansız gailba.
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

birini unutursan,onsuz kalırsın.kimsesizlik sevilesi değildir.insanlar sevse de sevmese de bahsedeceği,tutunacagı birseyleri olsun ister.bu yüzden de unutmak ister gibi görünür ama çabalamaz.acısını da sever,yalnızlığını da...
garachocuq
Üye
Üye
İsim: murat recep

Mesaj gönderen garachocuq »

size yardımcı olabilecek birisini biliyorum adı zaman ama şunu peşinen söyleyeyim.. her zaman olumlu sonuç vermez.. ama alternatifleri de yok değildir alternatifinin adı da alışmak
sophie
Üye
Üye

Mesaj gönderen sophie »

unutmak sadece o anı silmek değildir ki.
unuttuğunda anılarından ve geçmişinden de vazgeçmişsindir,belki de o an sana mutluluk veren daha nice şeyden
en büyük hataların da olsa unutmak istediklerin vazgeç bundan,hatta inadına hatırla. unutma ki o hatalar onları yaşadığın anki doğrularındı,senin doğruların.ve belki onları yaşamasaydın daha büyük keşkelerin olacaktı hayatında.o yüzden yaşadıklarının değerinin farkına var.zamana da bırakma çünkü zaman unutturmaz hiçbir acıyı sana sadece yaraların kabuk bağlar zamanla ama yine de o yaranın izi hep kalır.
hem belki de içimizdeki biryerler farkındadır ve o engel oluyordur yaşananları unutmamıza,ne dersiniz???
garachocuq
Üye
Üye
İsim: murat recep

Mesaj gönderen garachocuq »

unutmak neden zor bilmem ama bir formülünü bilen varsa göndersin...
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

hayatımızdaki böyle kilit noktaların,böyle zorlukların hiç bir zaman formülü olmayacak..belki de bu ölümsüzlüğü bulmak gibi birşey..kaderden vazgeçmek yada ne bileyim insanlık dışı birşey..hayatımızda yaşamamız gereken ne vars hepsini dolu dolu yaşayalım bence..hem aşk acısı güçlendirir bünyeyi :)
anilake7
Üye
Üye

Mesaj gönderen anilake7 »

birini hatırlama güçlüğü çekmediğim için unutmakta sorun olmuyor.
fbers
Üye
Üye

Mesaj gönderen fbers »

arkadaşlar unutmak için bir yöntem veya bir formül yoktur unutamazsın bu kadar basıt eğer bir şeyler yaşadıysan bide mümkün değil ben unutamıyorum nedenini bilmiyorum sevip sevmediğimden de emin değilim ama unutamıyorum bence buna alışmak diyelim çünkü alışkanlıklar asla unutulmaz benim başıma iş hayatımda geldi iş arkadaşı olarak tanıdığım bir insan meğer benden hoşlanıyormuş bunu çok sonra öğrendim ama ben istemedim beyenmedim hoşlanamadım sürekli bana bakarak ağlamaklı oluyodu ve sonunda yenik düştüm demeyelimde gerçi o kazandı ama onu üzgün görmek istemiyodum ve kendimi suçlu gibi hisetmeye başladım sonunda kabul ettim ve 8 ay süren güzel bir ilişkimiz vardı mutluyduk ikimizde ve ben zamanla sevdim gerçekten sevdim ama içimde korku vardı bırakmak istiyodum çünkü kız aleviydi aslında bende bir sorun yoktu ama onda vardı beni terketceğini düşünüyordum sordum bir gün ailen ne der diye bilmiyorum dedi ve o günden sonra gerçekten onu bırakmak ve bunu nasıl yaparım nasıl başarırım diye düşünmeye başlarken o beni terketti ve bana çok koydu şimdi unutamıyorum onu bazen seviyorum bazen istemiyorum....çok garip gelecek ama öyle
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Önemlisi zor.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

unutmak neden zor ? bak bu soru unutmak imkansız mı olsaydı enteresan fikirler söylebilirdim yeniden . ama bir gerçek var unutmak insanların yaradılışında var yoksa yaşama katlanamaz. şükür " yaradan'a "... zor mu? evet !!! ama insan için hangi şey çok basit ve kolay ki ?
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Kavuşamadığım için olsa gerek.. Daha az hatırlarım ama unutamam, unutamıyorum. Sevdiğim, paylaştığım insanlara ihanet mi ediyorum diye düşünmekten de kendimi alamıyorum. Bu böyle devam mı edecek :cry: Bu soruyu çok yakında cevaplayacağım inşallah :idea:
TUTKUN
Üye
Üye
İsim: TUTKUN

Mesaj gönderen TUTKUN »

Unutmak kolay olsaydı bunun adı aşk olmazdı.
lavinyasln
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: selin

Mesaj gönderen lavinyasln »

en zor unutmak unutamadan unutmaktır:(

Lütfen Kelimeleri Düzgün,Yazım kurallarına uygun biçimde yazınız.
Aksi mesajlarınız onaylanmayacaktır.
iceberg
Üye
Üye
İsim: Bulent

Mesaj gönderen iceberg »

Unutmak, unutmayı istemek veya bunun için ekstra çaba harcamak; kendini kandırmaya çalışmak gibi..

Ve insan herkesi kandırabilse bile, kendini hiçbir zaman kandıramaz...

Sanırım bundandır zorluğu...Belki de imkansızlığı...

Bence unutmak demek,
Yaşanan güzel şeylerin yinelenebilmesi fırsatını kaçırmaya,
Yaşanan kötü şeylerin ise tekrarlanabilmesi tatsızlığına neden olabilmek
demektir...

Bu yüzden hiç bir zaman "unutma": Ama yokluğu ile yaşamaya alıştır kendini...Bil ki bu unutmaya çalışmaktan çok daha kolay...
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Mesaj gönderen Rkoycu »

Biliyorsun, bütün korkularına arka çıktım
OLMADI
Haziran’da kar oldum yağdım avuçlarına,
OLMADI
Dağlara merdiven dayadım
OLMADI