Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Var mısın yok mu??

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
yaskaman

Re: Var mısın yok mu??

Mesaj gönderen yaskaman »

eksik olma metnazirk..

pes etmemekle ilgili değil aslında fulya. sen son sözü söyledin. bu senin seçimin. yani kontrolün sende olduğunun farkındasın. o zaman biraz kendini düşünmeni bekliyoruz :wink:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Kaderci bir yapı sergilemişim sanırm halbuki değilim..Hiçbirşeye SON demedim ki ben sadece umutlarım vardı hepsi kırıldı,yakıldı ve ben bunların yasını tutmak için zaman ayırdım kendime..Bu demek değil ki bu süreç içinde iyileştirmeye çalışmıyorum kendimi..Hayat bişey sunmuyor yani önümüze NEFES almakta bişey ifade etmiyor artık hava o kadar kirliki dışarda aldığın hava seni dahada fazla zehirliyor içten içe..Benim anlatmak istediğim sadece bu..MUTLU OLMAK,mutluluğu beklemek ve sadece İSTEMEK ile elde edilebilecek kadar basit bir kavram deil..Peşinden koşman gerekiyor..Ben çok koştum ve artık soluklanmam lasım!Yarışı bırakmadım sadece tempomu azalttım o kadar ve bunun KARAMSARLIK olarak algılanması beni üzdü!Neyse umarım şimdi anlatabilmişimdir kendimi...
yaskaman

aynı son için farklı şeyler söylemiş olmamız ne için uğraştığımızı bize unutturmaz. ister sen yanlış anlatmış ol, ister biz yanlış anlamış olalım konunun özünde bir insanın -ki o sensin- mutlu olması gerektiği var.
yaşadığın olayları ve onların sana etkilerini en iyi sen bilirsin. yaşamayı, nefes almayı ne kadar istediğini de en iyi senin bileceğin gibi.
biz en fazla bir noktaya kadar konuşabiliriz, sonra insan yine kendine kalır.
sen soruya cevap versene önce, var mısın yok mu? :idea: :wink: :arrow:
zeze11

Var mısın yok mu??

Mesaj gönderen zeze11 »

şiiiiiiiiiiiiii
yaskaman seni farketmemişim ben şimdiye kadar...kalbin çok büyükmüşşş...seni çok merak ettim yanlış anlama sakın beni fizik olarak değil...yüreğini beynini merak ettimm......
umarım bir gün tanısırız......
yaskaman

sağol zeze, utandırmayın adamı yaw :oops: :D
umarım bi gün karşılaşırım hepinizle. birer çay yudumlarız dumanı üstünde :wink:
blackpearl

Katılıyorum zeze11..
zeze11

Var mısın yok mu??

Mesaj gönderen zeze11 »

yaskaman bunda utanılacak ne var ki aksine gurur duymalısın yüreğinle kendinle...çok isterim ama seninle buz gibi bir havada sıcacık çay içip sigara tütttürüp sohbet etmeyi...
DeeP_SenSe

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

'Kaybetmek' kelimesine takılmışsın,kurtul artık bundan!Kızıyorum sana çünkü bu sana hiç yakışmıyor.Kaybetmeye takıldığın zamanlarda kazanabileceklerini kaybettiğini düşündünmü hiç?Hem neyi kaybetmiyoruz ki yaşarken?En basitinden büyüyoruz,yıllarımızı kaybediyoruz;yaşlanıyoruz,gençliğimizi kaybediyoruz...Yaşam zaten kazanmakla kaybetmek üzerine kurulmuş bir denklem.Kim 'ben hiçbişeyimi kaybetmedim' diyebilir ki?Takılma artık bu düşünceye,bu düşünceye takıldıkça yaşamından çalıyorsun,kazanacaklarından çalıyorsun bence.
Ayrıca mutluk,peşinden koşulacak birşey değildir,belki koştuğun için yakalayamıyorsundur,sadece yoruluyorsundur.İnanmanın gücünü bilir misin?Hani soğutucular arasında mahsur kalan bir adamın hikayesi var.Soğutucular açık olmadığı halde öleceğine inandığından ölmüştü...Kendine bunu daha fazla yapma ya lütfen...mutluluk seni bulacak inan.Hatta buluyor da,ama sen 'kaybetmek' e takıldığın için göremiyorsun belkide.
blackpearl

inanmak..Neden insanlar bu kelimenin arkasına gizleniyor ki hep?tamm inandığımı varsayalım..NEYE?Zamana mı inanayım ki yok..Hayata mı inanayım ki sahte..Dostluğa mı inanayım ki palavra..Aşka mı inanayım ki 5 para etmez..Neyi değiştiriyor ki birşeylere inanmak..Bugünün yarın olduğuna inanmak gibi saçma mutlu olabilmeye inanmak..
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

kendine inan öyleyse ki sen gerçeksin...inan ve gör yapabileceklerini.mutlu olmayı nasılda becerebildiğini seyret.ama önce bi fırsat daha ver kendine.insana en büyük kötülüğü kendisi yaparmış.hayat zaten kısacık ondan elimizden geldiğince tad almaya bakmak lazım.O bize cömert davranmaz kimi zaman ama olsun yine de bu bizim mutlu olmayı hakettiğimiz gerçeğini değiştirmiyo...
yaskaman

sadece burada sana birşeyler anlatmaya çalışan insanların samimiyetine inansan fulyacığım?
yani bu insanlar isteseler banane deyip birşey yazmaz, susarlar.
ama yardımcı olabilmek adına, yol gösterici fikirlerini paylaşmayı tercih ediyorlar.
sadece bu anlamda onların sıcaklığına inansan..
ayrıca inanç meselesine girersek, benim de hayatta inanmadığım çok fazla şey var, bunların içine birçok tabu da dahil. ama sevgiye ve insana inanıyorum ben. inanıyorum ki yeryüzünde sevgi ve insan her daim yaşayacak. insan yaşadıkça deep_sense'in dediği gibi kazanıp-kaybedecek.
umutlanacak, umutsuzluğa düşecek, sonra yine umutlanacak ve bu böyle sürüp gidecek.
sen sadece bu söylediklerime inan, bence arkası gelir :wink: :idea: :arrow:
yaskaman

yaskaman bunda utanılacak ne var ki aksine gurur duymalısın yüreğinle kendinle...çok isterim ama seninle buz gibi bir havada sıcacık çay içip sigara tütttürüp sohbet etmeyi...
ben de isterim bunu, ama sigara kısmını size bırakmak suretiyle :D
ben bana kalbimden böylesi duygular geçmesini sağlayan dostlarımla gurur duyuyorum. eksik olmayın :wink:
blackpearl

Biliyorum ama bilmekle uygulamak arası zaman alır ve ebn bu süreç içindeyim şu an ve canım yanıyor..Sizin gibi samimiyetiyle bana destek olmaya çalışan insanlara ihtiyacım olduğu için bu konuyu burda sizlerle paylaşma yoluna gittim..tekrar tekrar teşekkür ederim
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

- benim en büyük hatam sendin.senin kadar kimse yaralamadı beni.
ama çok derinmiş bu yara...
çok;çok sızlıyor sen olmayınca...

+ her şey biter gider.bir başlangıcı varsa her yolun,bir bitimi de vardır.
öyleyse (...)? da biter içimde.
bir ülke sandım aşkımızı, bir deniz....
sınıra varacaktım;senin olmadigin bir yere.
ve bir gun yalnizliga kavusacaktım.
halbuki yalnızdım;yerini yadırgayan bir misafir gibi,kayıp ilanındaki yüzler gibi.
yalnız'dım...
sensiz'dim...

- benden uzakta nefes alabildiğine inanmak istemiyorum...

+ senden uzakta nefes alamıyorum...

var mı sın yok mu? başlığı için,bir dönemin epeyce vaktini almış günümüz ''masal'sı'' dizi senaryoları birinden replik eyleyelim bari de tam olsun efenim...

dip not;bu mutlu sonla biten masallardan dır...onlar ermiştir murada kerevet bize kal mış dır...
blackpearl

çok güsel bunlar..Çok çok ince bir ruhunuz var belli..Teşekkürler paylaştığınız için..