Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Vizyondaki Filmler - Vizyon Filmleri Sinema Seansları

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Vizyondaki Filmler - Vizyon Filmleri Sinema Seansları

Mesaj gönderen sinan »

Vizyona yeni giren ve girecek olan filmler, sinemalar, seansları bu başlık altından takip edebilirsiniz.
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Re: Vizyondaki Filmler - Vizyon Filmleri Sinema Seansları

Mesaj gönderen sinan »

Sümela'nın şifresi: Temel

Resim

Yapım: 2011 - Türkiye
Tür: Komedi, Macera
Süre: 90 dakika
Yönetmen: Adem Kılıç,
Oyuncular: Altan Erkekli, Salih Kalyon, Gizem Güven, Zafer Ergin, Cansu Demirci, Ruhi Sarı, Alper Kul, Ali Düşenkalkar, Tarık Ünlüoğlu, Necip Memili, Duygu Şen, Erdem Baş, Aslıhan Güner, Ayşegül Günay, Ismail Hakkı ürün, İsrafil Köse, Azalia Abdurakhimova, Haldun Açıksözlü, Anastasiya Pavelyeva, Gülenay Kalkan, Seymen Aydın
Senaryo: Yılmaz Okumuş
Yapımcı: üçgen Yapım Evi, Adem Kılıç

Hayalleri ve hayattaki amaçları yüzünden, Karadeniz'de bile herkesin dalga geçtiği fakir Temel, Trabzon'un en köklü ve zengin ailelerinden Yücesoyların Zuhal'e aşıktır ama babası Hıdır Yücesoy, kızını Temel'e vermez. Temel, sevdiği kızı da alamayınca yıkılmıştır. Tam bu sırada, arkadaşı Turgay'ın Sümela Manastırı'nın çatısına çıkarak intihar etmeye kalkıştığı haberini alır. Arkadaşını intihardan vazgeçirmek üzere Sümela Manastırı'nın çatısına çıkar. Ancak kendisi intihar etmeye karar verir. Polisler tarafından aşağıya indirilen Temel, polisin, 'Sümela'ya hazine aramak için çıksanız anlayacağım, intihar için çıkılır mı?' diye sormasıyla birlikte Sümela'daki olası hazineye odaklanır. Temel'in tek hedefi artık Sümela'nın şifresini çözüp kutsal hazineyi bularak, hem sevdiği kızı almak hem de herkese kendini ispatlamaktır.
~
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Merak ettim Sümela'nın şifresi: Temel filmini :)
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

Filmi izleyenlerden duyduğum yorumlar ''çok iyi, gülmek istiyorsan mutlaka gitmeni tavsiye ederiz'' oldu.Fragmanları izlediğim zaman zaten güzel olduğu kanısındaydım ama malesef ben gidemedim malum kızım var ve bırakamıyorum artık DVD çıktığında alır evimde izlerim.
Kapattım gözlerimi şimdi, vuslatı bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

Çekimleri sırasında tesadüfen Sümela Manastırı'ndaydım. Sümelanın Şfresi adını duyunca belgesel niteliğinde bir film olduğunu düşünmüştüm ama çok yanılmışım :) Henüz seyretme imkanım olmasada fragmanlardan anladığım kadarıyla çok keyfli bir film.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Fragmanlardan seyrettiğim kadarıyla gerçekten güzel bir yerli komedi olmuş, kaliteli bir oyuncu kadrosuna da sahip, seyredilesi bir film...
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

Sen Kimsin?

Resim

Yapım: 2012 - Türkiye
Tür: Komedi, Macera
Süre: 90 dakika
Yönetmen: Ozan Açıktan,
Oyuncular: Tolga Çevik, Köksal Engür, Toprak Sergen, Pelin Körmükçü, Zeynep özder
Senaryo: Tolga Çevik, Ozan Açıktan, Levent Pala
Yapımcı: Yılmaz Erdoğan, Necati Akpınar,

Tolga Çevik, ilk sinema filmi 'Hayırdır Tekin!' için "motor" demeye hazırlanıyor. Çevik, hikayesini kendisinin yazdığı komedi filmi ile 24 Şubat 2012'de beyazperdede olacak.Tekin (Tolga Çevik) ve emekli trafik polisi yardımcısı İsmail Abi (Köksal Engür), kaybolan bir kızı bulmak için, hayatları pahasına her türlü tehlikeyi göze alır. Sıradan bir kayıp kız vakasının peşinde başlayan hikaye, hesaplaşmaların, oyun içinde oyunların geliştiği bir maceraya dönüşür. Kim masum, kim suçlu birbirine karışır. Hafiyelerimizin tek bir hatası vardır, o da kendi yöntemlerini kullanmak!Tolga Çevik'in başrolünü üstlendiği 'Hayırdır Tekin!' filminde, Köksal Engür, Toprak Sergen, Pelin Körmükçü ve Zeynep Özder rol alıyor.Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın yapacağı filmin çekimlerine ekim ayının ilk haftasında başlanacak. 6 haftada tamamlanması planlanan çekimlerin hazırlıkları 3 aydır sürüyor. 'Hayırdır Tekin!' prodüksiyonu, çekim teknikleri ve hikayesi ile sezonun iddialı filmlerinden biri. BKM filmin yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunu Tolga Çevik, Levent Pala ve Ozan Açıktan yazdı.
~
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

Sümela'nın Şifresi: Temel'i izledim güzel film, kısıtlı bütçeyle iyi bir komedi filmi çıkarmışlar.
hayat denen uykudan uyanmasını bilen yâr ola..
Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
İsim: Caner

Mesaj gönderen CANER »

Katılıyorum kısıtlı bütçeyle gayet iyi çekilmiş bir film.Zaten halkın içinden bir şeyler olması insana yetiyor.
Uçan kuşlarıma sahte dostlarıma serbest ama "annem" ne olur ağlamasın...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin

Mesaj gönderen sinan »

"sümelanın şifresi"ne gidemedim de "sen kimsin"e gittim. hani çoook büyük beklentilerle gitmemek lazım ama amacı olan güldürme işini beceriyor birçok sahnesinde. bazı replikler kasma gibi görünüyor bazen ama görmezden gelinebilir. tavsiye edilir yine de.
~
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

sinan yazdı:"sümelanın şifresi"ne gidemedim de "sen kimsin"e gittim. hani çoook büyük beklentilerle gitmemek lazım ama amacı olan güldürme işini beceriyor birçok sahnesinde. bazı replikler kasma gibi görünüyor bazen ama görmezden gelinebilir. tavsiye edilir yine de.
Gideceğim bende bu aralar bakalım, inşallah "değdi" derim film çıkışında.
hayat denen uykudan uyanmasını bilen yâr ola..