Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

yaşadığınız en büyük acı ve sevinç nedir ?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
hayalperest
Üye
Üye

Re: YAŞADIĞINIZ EN BÜYÜK ACI VE SEVİNÇ NEDİR ?

Mesaj gönderen hayalperest »

büyük bir acı yaşadım demek için henüz erken olduğunu düşünüyorum...bilmiyorum ama önümde kim bilir daha ne acılarla karşılaşacağım uzun bi yol var...
ama mutluluk konusuna gelince bu konuda çok sanslı oldugumu dusunuyorum..güzel bir cevrem ve beni seven insanlar var en basitinden...
aslında dusununce o kadar sanslıyız kiii...
ya fotosentezin yasadığı olaydakı insanın yerinde biz olsaydık???
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

en büyük üzüntüm hastalığım en büyük sevincim,ablamın varlığı. o bırtane ,o bir yaşama sevınci,kavga da etsek bazen bana nefret dolu gözlerle de baksa,kızsa da yıne dayanamayıp ablammm diyip sarılsam..o benım herşeyım varlık sebebım..diğer bır sevinç kaynağım ise diğer insanlardan farklı olduğumu düşünmem yanı düşünsel açıdan.o kadar çok düşünmeden yaşayan var ki.o yüzden zaten burda düşünen bılınçli sorgulayan insanların arasında olmaktan mutluyum
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

Benim yaşadığım o kadar derin şeyler varki anlatsam form geneli ağlamaya başlar . sizi üzmek istemiyorum .en kötülerinden birini yakın zamanda geçirdim beni tanıyanlar zaten biliyor. ama şunu hep unutmadım nefes alıyorken daha fazla acıda beni bekliyor olabilir yarınlarımda yada en güzel mutluluklar . ama hayatımdaki hiç konuşamadığım 9 ay 27 gün ve geçenlerde yaşadığım ameliyat sonrasında gidip gelen 40sn lik kayıp zaman dilimi galiba beni en çok üzen ve hala zaman zaman aklıma gelen şeyler oldu .

durun bir güleyim :lol:

burdayım yaşıyorum yarınlar umut getirir, zaten kendime yetmeyi öğrendim öğreneli hiç sendelemiyorum, korkmuyorum ne yanlızlıktan nede insanlardan , kalabalığı sevmiyorum izliyorum. her halimle kendimi seviyorum.

bir gerçeği daha biliyorum hayattaki en büyük acıyı birgün yaşayacağım erken yada geç . dilerim hiç görmem o günleri yada ozaman bunu kaldırabilecek kadar güçlü olurum ( amin )
elifelifim
Üye
Üye

Mesaj gönderen elifelifim »

acımı istiyorsunuz;benim ömrümde içimi en çok acıtan ve acısı hiç bir zaman geçemeyecek olan tek şey annemi kaybedişim.annem öleli 12 yıl oldu ama ben hala kabullenemedim ve onu çok özlüyorum.içim okadar çok acıyor ki bazen;kendimi hala onun için ağlareken bulabiliyorum hiç olmadık zamanlarda.mutluluk ise küçük şeylerle bile avunmayı öğrendim artık.
FDkolik
benim hiç mi kişisel derdim yok,tabi ki var.bende bundan 10 yıl önce kareşimi kaybettim...o zamanlar yaşım ufaktı ve ölümü tam kabullenememiş,bir çok kez bende ölmek istemiştim...anlayamamıştım ve etrafımdakilere bi süre saf saf "ya şimdi ne olacak diye sormuştum"...düşünsenize ne olabilir...kardeşimin öldüğünü bilinçaltıma kabul attirememiş olmalıyım o zamanlar......

peki sonra ne mi oldu hayatıma devam ettim ve bu günlere geldim...ölüm iki hece belki söylemesi kolay ama kabullenmesi hiç te o kadar kolay değilmiş gördüm...bunu anlatmamla acım hafifeldimi bilmiyorum.unutmadımda ama size bi şekilde kendimi anlatabildiysem bu yeter bana....

sevinçlerime gelince ufak şeylerden mutlu olabilmek var hayatta..tuttuğum takımın kazanması,bir kedi yavrusunu okşamak sevdğim dizinin yeni bölümünü izlemek,arkadaşlarımın beni sevmesi,ailemle birlikte huzurlu olmak gibi.......bunlar çoğaltılabilir.

insan başına gelmeyince anlamıyor.ben anlıyorum diyorsunuz ama olmuyor işte...hepimizin sevinçleri,hüzünleri başka başka...hepimiz aynı olaya başka tepkiler veririz ve başka başka derecede seviniriz veya üzülürüz....insanın en büyük yanılgısı başına benzer bir olay gelmeden başakasının neler yaşadığını düşünmemesidir.yada elindekileri kaybetmeden onların kıymetini iyi anlamamasıdır.......benim de en büyük sıkıntım bu..lütfen bizim en büyük hedefimiz biraz daha sağ duyulu,insan olabildiğimizin farkında olarak;insan kalabilmek,insan yaşayabilmek olsun...çok mu şey istedim bilmem ama,şöyle bir düşünün bakalım haklı olduğumu anlayacaksınız,eminim buna...

sözlerine tamamen katılıyorum...
hale
Üye
Üye
İsim: Hale

Mesaj gönderen hale »

elifelifim cok üzüldüm senin için..bende 2 sene önce amcamı kaybettim benmde en üyük acım bu.ama seninki cok farklı.allah sabır versin.gercekten cok zor.belki su anda seni anlamıyorum ama acını hissedebiliyorum tam anlamıyla olmasada..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

ben doğmasam belki annem şimdi böyle olmazdı :cry: en büyük üzüntüm bu belkide..düzelmesi imkansız birşey ama yine de annemin omurgası düzelse başka hiç bişeyi kafama takmayacağım. :(
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

elifelifim benimde en sonunda söylediğim ve yaşamak istemediğim yada yaşamak zorunda olupta kaldırabilecek kadar güçlü olmayı dilediğim şeydi
sevgili annemden ayrılmak . ama bunun şimdi cümlesine tahammül edemiyorum oysa onsuz 14 yıl geride kaldı hep uzaktaydı. gene uzakta olsun ama yaşasın istiyorum tüm kalbimle . sanada allah sabır versin canım cidden çok zor olmalı :cry:
warmty

Mesaj gönderen warmty »

en güzel olay sevgilimin annesinin sözlenin artık dediği gündü en acı olay ise sevgilimin bir ay sonra beni terk etmesiydi...
kskattack
Üye
Üye

Mesaj gönderen kskattack »

en büyük üzüntüm iyi insanların az olması en büyük sevincimse iyi insanların az da olsa varolması...
Kullanıcı avatarı
efcican
Üye
Üye
İsim: FARAKLİT

Mesaj gönderen efcican »

:) :cry: Hayatımın en büyük acısını-üzüntüsünü geçen yıl,tüm yıl boyunca çekerek yaşadım.İşyerinde bi kıza aşık oldum yılın başlarında ve bunu ona belli bi zaman sonra söyledim.Evlenmeyi istese o an kabul edecek kadar.Ama o sevgime karşılık vermedi.Yıl boyunca hep acı çekerek,ağlayarak geçirdim.Aynı ortamda çalışıyoduk bi de hep gözümün önünde olması acılarımı daha da depreştiriyodu.Ben O nu ne kadar çok sevdiğimi ispat ettim çevremdekiler ve çevresindekiler de buna şahit oldu.İşin garibi O da benim duygularıma karşılık veriyo gibi davranmaya başladı belli bi zaman sonra.(Galiba bu bayanların çoğunda olan bi özellik.Erkeklerin peşlerinden koşmaları için gerek gözlerini veyahut da başka hal ve hareketlerini kullanıyolar yalandan.Ve kendi arkadaş çevrelerine hava atıyolar bak bu çocuk benim peşimden koşuyo benim için öldü öldü bitti demek için.)Neyse üç ay kadar önce nişanlandı bu kız.İnşaallah mutlu olur.Ama sanmıyorum. Ve yine en büyük mutluluğu da bu yarı karşılıksız aşk da yaşadım.Onunla olduğumun hayallerini kurmak da beni mutlu ediyodu.Bilmem katılırmısınız ama en güzel aşk ve gerçek aşk karşılıksız aşkmış...Hiç bişey yaşanmıyo ve yaşanmadığı içinde hiç bişeyde tükenmiyo.Aksine gün geçtikçe artıyo.Karşılıklı aşklarda malum. :)
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

katılırız dostum ama şu bayanların çoğunda olan özelliğe çoğunluk lafını katmayalım bazıları diyelim.ne sen zan altında kal nede biz böyle bir laf yemiş olalım.
hercai
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen hercai »

arkadaşlar çok güzel konulara değiniyosunuz ama sanmıyorum anlattığımız zaman acılarımız azalıyo ya da sevinçlerimiz çoğalıyo bu lanet dünyada gerçek acı var sadece derçek mutluluk ya da gerçek sevinç diye bir şey yok bence nedenini sorarsanız çünkü her şey yalan
ferikolik
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen ferikolik »

hayatımdaki en büyük uzun soluklu acım yalan bir dünyada yasadıgımı iyice benimseyip bu fikirle bir senelik oldukca uzun soluklu bir depresyon yasamamdır.ama daha sonra hani kendi kendime daha önceleri yapmadıgım seyleri yapmalıyım diye düsünüp_ertelemeleri bitirmek gibi_gitim telefonu satıp klasik bir gitar aldım.caldıkca sakinlestim.melodilere bırakınca kendimi asıl gercekliğin bu oldugunu anladım.
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

en büyük üzüntüm abimin arkadaşının şehit olduğu haberini almamdı,bugün öğrendim ve ilk kez ölene ağladım
beyaz01
Üye
Üye

Re: yaşadığınız en büyük acı ve sevinç nedir ?

Mesaj gönderen beyaz01 »

Başlığı görünce yazacak bişeyim var buraya, dedim; ama yazılanları okuyunca doğru dürüst bi acı bile yaşamadığımı gördüm. Buna paralel olarak da doğru dürüst bi sevincimin olmadığını da.
Ne acı bu kadar yıldır yaşıyorum ama anlatabileceğim bi acım, bi sevincim bile yok...
Boşa mı geçiyor yoksa hayatım :?: