Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Yaşamak Ne Acaba?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
FauL

Yaşamak Ne Acaba?

Mesaj gönderen FauL »

Körü körüne mi yaşamak ya da yaşarken başkaların da yaşam kaynağı mı olmak sizce yaşamak ne?
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

ben yaşamın ne olduğunu sanırım yeni anlıyorum bırakın başkaları için yaşamayı kendinize vakit ayırın abicim yaşamak denince kendini mutlu edeceksin her şeyden önce ama şunuda unutmayacaksın kendini mutlu ederken başkalarına zarar verme onlarıda mutlu et ama en önemlisi her şeyin başında kendini ön sırada tut çünkü bizi bizden başka düşünen yoktur :!:
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

Yaşamak senin seçimin olmayan, fakat bir çok zevkler aldığın bir süreç :!:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

kendimi iyi hissettiğim şeyler yada tam tersi durumunda işte yaşam bu gibi bir terim kullanırız. bellidir.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

Mesaj gönderen hasta »

Ahmet dostum önce kendini mutlu et demişsin ya aklıma askerlik geldi askerde bi terim vardır önce can sonra canan bilmem anlatabildim mi?

:lol:
KinG_Of_WolFs

::)

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

hımmmm.Uzmanlık alanıma giren bir konudur.Yaşamak yaşamak demektir.Yaşamak denince akla yaşamak gelir.Yaşamak olmayınca yaşamak düşünülemez.Yaşamak çok mubarek bişiidir.Yaşamayan çarpılır.Böyle şeyler çok tehlikelidir.Yaşamak yaşamaksa o zaman yaşamakta yaşamaktır işte böyle bişeyler inşallah yardımcı olmuşumdur byess
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

hasta aslında ben orada tam olarak şunu kastedmiştim eğer bir insan kendini mutlu ederse başkalarınıda mutlu eder asık yüzlü bir insan nasıl çevresne mutluluk verebilirki eğer bizim durumumuz iyi olursa başkalarınısda mutlu ederiz o bakımdan bana göre önce kendiniz yaşayın hayatı bırakın ya hayat zatebn size bazı şeyleri sunacaktır
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen hasta »

Tamam işte dostum benim yazmış olduğum yazıyı kendine göre uyarlarsan olur önce can demişim dimi önce kendini mutlu edeceksin daha sonra da canan demişim ki buda başkalrı oluyor zaten ok... :twisted:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

tama işte senin dediğini kasteddiğimi yazmıştım bende
SONUÇ: aynı fikirdeyiz :twisted:
-WaRLocK-

Mesaj gönderen -WaRLocK- »

FauL bence yasamak yalandan ibaret bu dunyanin nasil yalan oldugu gibi yasam in da yalan olduguna inaniyorum . Ama hepimizde gercek dunyayi bir gun gorecez . :!:
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

-WaRLocK- yazdı:FauL bence yasamak yalandan ibaret bu dunyanin nasil yalan oldugu gibi yasam in da yalan olduguna inaniyorum . Ama hepimizde gercek dunyayi bir gun gorecez . :!:
gerçek dünyamı adamım aşık oluyorsun sonra aşk bitityor ayrılıyorsun çektiğin acıların arasından bir bakıyorsun ki gerçek dünyadasın bilmem anlatabildin mi?
-WaRLocK-

ask yalanlarin basi dir ark bence . Hic bir zaman ona inanipda guvenme yoksa sen kaybedersin . Ama sevgi belki gercek olabilir cunku sevgi uzun sureli vee de senin icinden gelen bir seydir . Gerci her kezin kendine gore bir dusuncesi vardir senin dusuncelerine de saygi duyuyorum inan.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen hasta »

:P
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

Yaşamak tamamen yalan birşey.Yaşarken yaşatmalısın bu senin başlıca görevlerinden olmalı.Aynı zamanda gerçeklerin farkına varabilmelisin.Gerçekler nedir ki?Elle tuttuğumuz gözle gördüğüm şeylerden bahsetmiyorum.Bir gün bu uykudan uyandığımızda gerçeklerin farkına o zaman varıcaz.Şu an uyanmak istemiyorum.Hazır değilim uyanmaya.
Yaşam göreceli olduğundan yapabildiğim tek şey elimden geldiğince tadını çıkarmaya çalışmak.Aynı zamanda çevremin tat almasını sağlamak.Ahhh yaşamak ahhh. Hem anlamlı hemde anlamsız bir durum.Terazi burcu gibi:)
Son olarak diyeceğim şey ; Eğer kimliğinde islam dinine mensup olduğun ve gerçekten müslümansan yaşamanın çok büyük bir anlamı var...
-WaRLocK-

Bu soruyu sormusunuz ama yasayan biri var mi ki bu dunyada ? :lol: