Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

!YAŞAMAK!?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

hiç desem belki yalan olur ama gerçekten öyle hayat bizi sürütleyıp geçiyor çün otaraftaa ne var diyemeyiz ki otarafın nasıl olduğunu bilmiyoruz belki otarafta daha anlamsız bir hayat var oyüzden yaşamaya devam ediyoruz ve küçücük umutlarla
kendimizi yaşatmaya çalışıyoruz
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun!!!

Bence çok doğru ama yaşamı da dolu dolu geçirmek çok önemli!!
Tabiki insanların inançları vardır ve yapması gerektiği ibadetlerini yapar hürce!!
ucuckelebek

Mesaj gönderen ucuckelebek »

hayatın kendisinden başka amacı yok bence...yaşamanın amacı en iyi şekilde yaşamak yani...atomların amacı mükemmele ulaşmakmış.hayattaki tüm çabalar bundan...ama insan karmaşık bişey ayaaa...yanıtlayamadığı çok soru var yada es geçtiği çok konu,gereksiz yerine kafasına taktığı yüzlerce sorun..tüm bunların arasında kendi bile bilmiyor neyi neden yaptığını..amaç olsun diye amaç edinmek gibi bir huyu var insanların.ama haksızda değiller.başka türlü nasıl geçerki hayat? :roll:
romantic_dewil
Üye
Üye

Mesaj gönderen romantic_dewil »

dünyaya geldik çünkü yapmamız gereken şeyler var...her yeni bebek bu dünyayı küçükte olsa monotonluktan kurtarıoo neyse konuya dönelim...neden yaşarız_?_bu sorunun cvbını son gün öörenicez bnce... :?
Bozcaada

Yaşamamız Gerektiği İçin Yaşarız!
ladybird
Üye
Üye

Mesaj gönderen ladybird »

Yaşamak nedir sorusunu gördüğümde aklıma yaşamak ne değildir sorusu geldi. Önce yaşamak ne değildir sorusunu cevaplıyayım..

Yaşamak " Aaa! Bugün temmuzun 29'umu? " demek değildir (tabiki).

Yaşamak; sınavların, dosyaların... arasından başını kaldırıp dünyayı görebilmektir. Zamanın akıp gittiğini anlayabilmektir...
Bozcaada

Bir anlamda aşık da olmaktır.
(Bu Saatte Bir Aşıktan Beklenecek Bir Cevap) :cry: :cry:
rose_yaren

Mesaj gönderen rose_yaren »

HER YENİ GÜNE GÖZLERİNİ AÇIYORSAN
HER GÜN GÜNEŞİ VE AYNADA KENDİNİ GÖRÜYORSAN VE HER GECE BAŞINI YASTIĞI KOYUYORSAN...İKİ ELİNİN ARASINA BAŞINA KOY VE DÜŞÜN...ACABA BEN NEDEN YAŞIYORUM.. :)
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

baya derin bi konu bu sofistik alt konulara kayabilir ama bence yaşamın amacı insanın inandığı yaratıcı gücün varlığını bulmasıdır birçoğumuzun inandığı gibi inanmayanlar olabilir o yüzden böyle genel bi kavram kullandım.Ben yaşamın amacının bizi yaratan,varlığı bir olan yaratıcıyı bulmak ve bitakım gereklilikleri yerine getirmek olduğunu düşünüyorum bu bir imtihan olarak da algılanabilir tabi ki
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

selam

Mesaj gönderen hasta »

emrepark bütün içtenliğimle sana katılıyorum asıl amaç maksat bu sınava tabi tutuluyoruz.Başarılı olmak yada olmamak kendi elimizde :twisted:
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Yasamak ınsanoglunun bır sınavıdır bence de ısın ozu aslında yarın olecekmıs gıbı diger hayatımıza calısmak , Hic olmeyecekmıs gıbı bu dunyada calısmak yasamımızı idame ettırmek ...
DeeP_SenSe

Re: ogrendım...

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

umit_shady yazdı:hepımız allah'a kulluk etmek ıcın yasıyoruz..bunu kabul etmeyenler war ,,saygı duyarım...her sey allah'ı sewmekle baslıyor ogrendım...

Ben de nefrete bürünmüş bir aşktan sıyrılıp,sana katabildiğim bu 'Allah'ı sevme duygusu' sayesinde mutlu olabileceğimi öğrendim şimdi...bu bir anlık da olsa...İşte ben bunun için yaşıyorum.
umit_shady

Mesaj gönderen umit_shady »

bunu bana kattıgın ıcın tskkur ederım wh@r+y@nn@.... emın ol soyledıklerın yazdıkların hala aklımda..tesekkur ederım lavınıa....
umit_shady

Mesaj gönderen umit_shady »

ama asla nefrete donusmedi..en azından benım açımdan. her ne kadar sen oyle bılssen de...
DeeP_SenSe

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

yaşarken öğrendim;

Bazı yalanlar güzel
Bazı gerçekler acıymış!