Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

yavuz cetin anisina 17 agustos 2004 3. yil donumu

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
buralarsoguk

yavuz cetin anisina 17 agustos 2004 3. yil donumu

Mesaj gönderen buralarsoguk »

1970 yilinda doguldu 17 yasinda gitar calmaya basladi 1997 ilk albumunu cikardi ilk albumunun ismi "ilk" oldu 1999 ikinci satilik albumunu cikardi ama bu album 17 agustos da bogazda intihar etdikden sonra cikti
yasamak istemem
Bana ogretilen her sey
bana onerilen her sey
bana dayatilan yasanti
ise yaramaz bir copluk
yarattiginiz sistemler
kullandigimiz yontemler
yasamak istemem artik aranizda

belkide terslik bende
yapamadim bu duzende kacacak delik arar oldum
surungenler sehrinde
egitilmis kopekler
doymak bilmez maymunlar
yasamak istemem artik aranizda
benden bir ruhsuz yaratmayi
nasil basardiniz
benden bir hissiz yaratmayi
nasil basardiniz
benden bir uyumsuz yaratmayi
nasil basardiniz
benden sizden biri yaratmayi
nasil basardiniz

[/url]
mavi_tebessum

Mesaj gönderen mavi_tebessum »

yavuz çetin gerçekten iyi bir gitarist.ben onun "ilk ve son " albumundeki "sahil" şarkısı beni oldukça etkilemişti.

" sahil sakin ve sessiz
motel ışıkları durgun deniz
karşıda bir balıkçı teknesi
kırık dökük iskele
sıcak günlerin yorgunluğu üzerimde
umutsuzluk görünürde
henüz batan güneşin özlemi
ve bu yalnızlık çekilmez gibi
sahil sakin ve sessiz
güneş ısıtmıyor artık tenimi
sonunda yağmurlar geldi
bu kumsaldan göçmek vakti"
Sinek Saz

Mesaj gönderen Sinek Saz »

yavuz cetin turkiyenin blues rock tarzında en iyi gitaristidir!!!!!

bulmanız zor ama blue blues band kayıtlarını dinlemenizi oneririm.....

(kerim çaplı, batu mutlugil(dumandaki batuhan'ın babası)..............
du-ya

Mesaj gönderen du-ya »

YAVUZ CETIN (1970- ) 1970 Yilinda Samsunda dogan Yavuz Cetin, gazeteci olan babasinin isi nedeniyle Turkiyenin cesitli bolgelerinde cocuklugunu gecirir. Muzige olan ilgisi kuçuk yaslarda baslayan Yavuz Cetin, ilk enstrumani curayla on yasinda tanisir. Muzik aletlerine olan ilgisi curadan sonra baglama örenmeye baslamasiyla devam eder. Bir sure sadece muzik dinler ve bu sure zarfinda elektrik gitar sesine hayran kalir. lk olarak 1985 yilinda akustik gitar ile tanisir ve ardindan elektro gitarla calismalarina devam eder. Onyedi yasinda profesyonel muzik yasamnna gecisiyle birlikte, stanbulda ve Turkiyenin guney bolgelerinde calisarak hayatini surdurur. Ogrenimini, hayatinin akisini sekillendiren o cok sevdigi muzik uzerine yapar. Marmara Üniversitesi Muzik bolumune girer. Üniversite hayati boyunca da Elektro Gitarini elinden hiç brakmaz. Calistigi grup Labirent ile katildigi Yildiz Üniversitesi muzik yarismasinda birincilik odulu alir. Universiteyi calismalarindan dolayi bitiremez. 1992 yilinda stanbulda muzisyen dostlari Batuhan Mutlugil, Kerim Capl ve Sunay Akin ile cover grubu olarak taninan Blue Blues Band i kurar. 1970 yillarin Rock ve Blues parcalarinin agirlikta oldugu calismalari surduren Blue Bluea Band grubunda elektro gitar calip vokal yapar. Yasami boyunca 1960li ve 70 yillarin Rock Blues muziklerinden etkilenir. Daha sonralari yaptigi beste ve soz calismalarina Rock ve Blues muziginin ruhunu yansitir. Jimmy Hendrixi ve dunyaya mal olmus blues sarkilarini da yorumlamaktan her zaman buyuk bir keyif alir. 1990li yillarin ortalarinda Fuat Güner ile tansmasyla birlikte studyo muzisyenligine baslar. Fuat Gunerin studyosunda surdurdugu calismalarinda televizyon ve radyolar icin reklam muziklerini gitariyla seslendirir. Bircok sanatcinin album kayitlarina da gitariyla imzasini atar. Gitariyla eslik ettigi albumler arasinda, zelin Bir Kucuk Ask, Kiracin Deli Dus ve Bir Garip Ask Bestesi, Soner Aricanin Ayrilik, Turgut Berkesin albumundeki Miranda ve Mindos isimli sarkilari ve Gokselin Sabir adli sarkisi en bilinenleridir. Gokselin sarkisindaki Talkbox performansi Turkiyede bir ilk olmasi, ona Talkbox kullanan ilk gitarist sifatini kazandirir. 1996 yilinin ortalarinda MFO grubuyla calismaya baslar. Grupla turnelere gider ve katildigi tum konserlere gitariyla eslik eder. Bir yandan bar muzisyenligine devam eder. 1997 yilinda ilk albumu için calismalara baslar. lk adli albumunu Stop Muzikten cikarir. Albumunde yer alan, Erkegin Olmak stiyorum, ayrica Sinan Cetinin yonettigi Propaganda filminde kullanilan, Erkan Ogurun perdesiz gitar performansinin da yer aldigi Dunya isimli enstrumantal sarkisi en bilinenleridir. MFO ile konserlerde calmaya ve Yavuz Cetin Group isimli grubuyla bar performansini devam ettigi sure icerisinde, ikinci album calismalarina da baslar. 2000 yillarinin sonlarinda TMC Film Muzik ile anlasir. Ve ikinci albumu Satilik icin studyoya girer. Sozu, muzigi ve duzenlemeleri kendisine ait bir calismaya son kez imza atar. Eylül 2001 tarihine cikmasi planlanan album icin tum calismalari bitirir. Ama ne yazk ki yaptigi bu son calismanin muzikseverlerle bulustugunu goremeden, 15 Austos 2001 tarihinde hayata veda eder. Bogazici Koprusu'nden atlayarak yasamina son veren Turkiye'nin ilk blues gitaristi Yavuz Cetin, Karacaahmet Camii'nde duzenlenen torenden sonra Anadoluhisari'ndaki Yeni Mahalle Mezarligi'nda topraga verildi. 31 yasindaki gitaristin cenaze toreninde ailesinden yalnizca uvey annesi Sevinc Cetin vardi. Babasi Gazeteci Erdal Cetin, oglunun olum haberiyle yikildigi icin torene katilamadi. Sevgilisi Mine Erkaya da doktor kontrolunde bulundugundan Yavuz Cetin'i son yolculuguna ugurlayamadi. 1996'da bosandigi esi Didem Cetin ve 7 yasindaki oglu Yavuzcan'in da bulunmadigi torende, cami avlusu, gitaristin ailesi yerine koydugu yakin dostlariyla doldu tasti. Annesine kavusamadi Yavuz Cetin, babasinin vasiyeti uzerine 1982 yilinda olen annesinin Karacaahmet Mezarligi'ndaki mezarinin uzerine gömülecekti. Ancak annesinin mezarini bilen tek kisi babasi Erdal Cetin'di. Baba Cetin, cenazeye katilamayinca mezar bulunamadi ve genc gitarist, Anadoluhisari'ndaki Yeni Mahalle Mezarligi'na defnedildi. Gazeteci Erdal Çetin'in olu Yavuz Çetin, 1996'da ei Didem Çetin'den ayrlm ve bu ayrlktan sonra hayatini bir daha düzene sokamamisti. 7 yasinda Yavuzcan adinda oglu bulunan Yavuz Çetin, Kadiköy'deki Shaft Blues Rock Bar'da sahneye çkyordu. Gece sahne çalismalarini sürdürürken, gündüzleri de DMC'den çikartilacak ve 'Satilik' adini vermeyi düsündügü ikinci albümünün stüdyo çalismalarini yürütüyordu. Yogun depresyon teshisi konuldugu icin bir haftadir hastanede tedavi goren Yavuz Cetin, hafta basinda iyilestigi gerekcesiyle taburcu edildi. Tedavisi sona erdikten sonra bir arkadasina, En iyi ilac müzik dedi ve onceki gun, hastaligi suresince bir an olsun yanindan ayrilmayan kiz arkadasi Mine Erkaya ile birlikte son albumunun calismalari icin studyoya girdi. Bir ara fenalasti. Hemen calismayi birakip psikologuna gittiler. Psikologu da, Cetin'e iyi oldugunu soyleyerek bazi ilaclar vermekle yetindi. Kiz arkadasi Mine Erkaya da paylasiyordu bu kanaati. Ögleden sonra ayrildiklarinda, Yavuz Cetin'in gayet normal oldugunu soyluyordu. HABERI BARDA ALDILAR Yavuz Cetin, sahne aldigi Shaft Blues Rock Bar'a 23.00'e gelecekti. Gelmeyince, tonmaister Mine Erkaya ve Yavuz Cetin Group'un elemanlari telasa kapildi. Telaslanmakta hic de haksiz olmadiklarini cok gecmeden anladilar. Yavuz Cetin, saat 19.00 siralarinda, Bogazici Koprusu'nden atlayarak yasamina son vermisti. Talkbox kullanan ilk gitarist unvanini alan Yavuz Cetin'in, 1977 model Peugeot marka otomobili, Bogazici Koprusu uzerinde, Ortakoy ayagina yakin bir noktada bulundu. 34 KBP 09 plakali otomobilde, Yavuz Cetin'in ruhsati, ehliyeti, 500 dolar ve 190 milyon lira, cesitli ilaclar ve 7 tane anahtar bulundu. Yavuz Cetin'in cesedi Adli Tip Kurumu Morguna kaldirilirken, olumu tum muzisyen arkadaslarini ve ailesini yasa bogdu.

BİR SONSUZLIKSA SÖZ KONUSU OLAN , KALBİM BU SONSUZLUKTA SONSUZA KADAR "O"NUNLA....

GÜZELLİKLER İÇİNDE KAL GÜZELLİK...

MİNE ERKAYA

(YAVUZ ÇETİN'E)

o'nun gibisi bir daha gelir mi bilmiyorum,
ama ben o'nun yolundayım
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

hayir gelmez o yabanci bir olkede eyitim gormeden onlarin sabkini onlardan bile daha iyi ureten birisiydi sace gitari degil siirlerini de cok seviyorum satilik albumun hep dinledigim albumlerinden biri ozellikle oyuncak dunya,kurtarbeni bu alemden ,yasamak istemem aranizda ve bir cok sarkisina hayranim
madrhino

Mesaj gönderen madrhino »

Şarkılarında anlattığı hayatını şarkılarıyla sonlandırdığı görüşündeyim! Dünya'da aklındakileri bu kadar rahat ve bu kadar samimi kaleme alabilen nadir insanlardan biriydi... Göçmen kuşlar gibiydi biraz! Bir şarkısında "Bodrum" derken bir şarkısında "İstanbul"u anlattı. Sanırım göç vakti geldiğini anladı ve sessizce göç etti... Tek tesellim ahiret inancım. Onu yeniden dinleyeceğim, onunla uzun uzun müzik konuşacağım o yer! Kimse Bilemez Güzel Olan Her Şey Neden Çabuk Biter? Kimse Bilemez!