Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

ZAMAN?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
rose_yaren

ZAMAN?

Mesaj gönderen rose_yaren »

görünmeyen bir mezardır zaman!!
bu sözü yıllar önce bir sanatçımızdan dinlemiştim bilen bilir..ama anlamını daha yeni yeni anladım..sizde bu sözden ne anladığınızını lütfen paylaşın.. :?:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

atilla ilhan evet derin şairdir. ağır şairdir söz ise bir o kadar.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
DeeP_SenSe

Mesaj gönderen DeeP_SenSe »

'Zaman herşeyin ilacıdır' diyen ,kendi kendini avutma sanatının ustaları da var,zaman ilaçsa hastasın ozaman!Aynı şekilde, zaman görünmeyen bir mezarsa,ölü olduğunun farkında olmadan yaşıyorsun.Farkında değilsen,öldüğünde farkedeceksin gerçeklere doğduğunu.Eyvallah :wink:
ucuckelebek

Mesaj gönderen ucuckelebek »

zamana gömülen anlardır.anlarda yaşayan sensindir.ama bu senin ölü oldugunun farkına varmadan yaşaman anlamına gelmez.kendini biryerde bırakırsın anıların zamana gömülmüştür.onun kahramanlarıda ...ama sen yeni bir sen olarak yaşamaya devam edersin.
serseri_m19

Mesaj gönderen serseri_m19 »

görünmez bir mezarlıktır zaman ,şairler dolaşır saf saf tenhalarında şiir söyleyerek ,kim duysa korkudan ölür, tahrip gücü yüksek, saatlı bir bombadır patlar ,an gelir attila ilhan ölür.. diye devam ediyodu sanıyosam yanlıslık varsa affedin bukadar aklımda kalmıs..
derin bir söz olduğu ortada ama sanırım zamanın ölümün bir parcsı ve herkesin her an zaman ile birlikte kaybolacağını anlatmak istiyo gibime geldi?? :?
umit_shady

Mesaj gönderen umit_shady »

geçen zamanla yitirdiklerimi zamanın geçmesiyle kazanıyorum...
geçen zamanla kazndıklarımı zamanın geçmesiyle yitiriyorum...ZAMANI GÖMÜYORUZ MEZARLARA BİLMEDEN... ZAMANLA BERABER BENDE ÖLÜYORUM FARKETMEDEN...
monalissa

Mesaj gönderen monalissa »

zaman herseyin ilacıdır bi avuntu değil bence,yakınını kaybenler bilir mesela,ilk zamanlar deli gibi özlersin,hiç alışamayacağını sanırsın yokluğuna,ama zaman geçer bide bakarsınki ara sıra hatırlanan güzel anılar kalmış ondan geriye..anılarsa,hafif bir tebessümdür yüzünde beliren,ve ara sıra duyduun güzel bi özlem..ve bence o sözde de yaşanılan herşeyin zamanla üstünün kapanıp,gömülüp,unutuldugu anlatılmış.biraz daha pozitif bakmak lazım hayata..sevgiyle...
monalissa

Mesaj gönderen monalissa »

şiirin devamını okudumda,anlaşılan pek pozitif şeyler içermiyo :oops:
dj_ets

Mesaj gönderen dj_ets »

zaman bır mezardır ...saate hare baktıgınızda takvım yapraklarını cevırdıgınızde gecmıse baktıgınızda hayatınızın nasıl cabucak gectıgını goruyorsunuz ...daha dun 16 ken sımdı 325 oluvermıssınız .....gıtgıde yaslanıyoruz ...zaman bıze bunu en acık sekılde hıssettırıyor ....gunden gune mezar a gırecegımız vaktı ogrenıyoruz ondan ....
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Zaman ; An ve an yasadıgımız fakat farkında olmadıgımız her anını dolu dolu yasamamız gereken, bır daha gerı donupte aynı anı yasama sansımızın olmadıgı bır kavramdır. Zaman Hayat'ın ta kendısıdır . Yasamayı sevıyorsanız hayatı sevıyorsanız zamanınızı bosa gecirmeyın ...
nihan

Mesaj gönderen nihan »

zaman: yaşanılan acı tatlı her türlü olayı kendi derinkliklerine hapseden ve bu anıların ordan çıkmamasını sağlyan bir kawramdr biz farkında olmadan alıp götürür tüm anılarımızı....
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

görünmeyen bir mezardır zaman!!
mezardaki yaşanılanlardır kanımca vakti gelince yaşadıklarımızla birlikte orada olacaklar ise biz...
:?
dicoria_mavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen dicoria_mavi »

genel yazmayacağım bu konuda...bi an ..insanların.. diye başlamak geçti deiçimden..
zaman,sabır ve anlayış..benim en çok çarçur ettiğim şeyler..yazık ne olacağım sonunda bilmiyorum..
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

zaman...
aldanıyoruz her seferinde...
bu kadar engel olduğu halde her şeyimize...
içine alıyor bizi, unutturuyor kaybolan sevilerimi...
yıllar sonra, bunca kaybetmenin ardından ağlıyoruz sadece eskiyen hüzünlerin biriktiği yüzümüze...
hiç bir zaman gerçekleri saklamayan aynalardan...
karacabey53

Mesaj gönderen karacabey53 »

herkese merhaba arkadaşlar....
ZAMAN....
hani hastalık yanlış teşhis edilip yanlış ilaçlar verilir ya... işte bu da zamanla aynı bana göre... zaman bir ilaç... bazen iyileşmek için, yaralarımızı sarmak için iyi bir ilaçtır zaman... BAZEN DE BİZİ ÖLDÜREN ZEHİR...bilmem anlatabildim mi?*