Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Feridun Düzağaç "Ne Ola Yar Ola" İle "Göğe Selam" Albümünde

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Feridun Düzağaç "Ne Ola Yar Ola" İle "Göğe Selam" Albümünde

Mesaj gönderen Adventureman »

"İnsanlar ancak hatırlanmadıkları zaman ölürler" demişti Barış Manço yıllar önce... Yıllarca birlikte çalıştığı Kurtalan Ekspresi, sadece Manço'yu değil, Cem Karaca ve grubun gitaristi Bahadır Akkuzu'yu unutmadığını Poll Production etiketiyle çıkan 'Göğe Selam'la gösterdi.

Kurtalan Ekspres orkestrası; Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu anısına ‘Göğe Selam’ adlı bir albüm hazırladı.

"GÖĞE SELAM" işte bu üç güzel insanın anısına, üç güzel adam adına yapılmış bir albümdür.

Teknik olarak pek çok yenilik albümde bir araya gelse de, Barış Manço'dan duymaya alışık olduğumuz Dönence, Dağlar Dağlar, Kara Sevda, Kol Düğmeleri, Gül Pembe gibi şarkıları Teoman, Feridun Düzağaç, Bülent Ortaçgil ve Emre Aydın gibi rock müziğin yeni ustalarından duymak albüme farklı bir hava katıyor. Kimi zaman ritimlere, kimi zaman piyanonun sesine, kimi zaman enstürmanlara takılsanız da Göğe Selam sizi geçmişe götürmeye yetiyor. Yine de Barış Manço'yu arıyor insan...

Teknik yenilikler demişken tüm kayıtlar 70'li yılların orijinal analog klavyeleri ile yapıldı. Yeni Bir Gün parçası ilk defa bu albümde Hayko tarafından orijinal hali ile 9 dakikada okundu. Bülent Ortaçgil tarafından seslendirilen 'Unutamadım' parçasına perdesiz gitar ustası Erkan Oğur sololarla destek verdi. Gür Akad tarafından okunan ve bestesi de kendisine ait olan 'Cem Ağabey' parçası Cem Karaca tarafından Akad'ın annesinin cenazesinde bir kağıda yazarak verdiği cümlelerden oluşuyor. Dönence, Teoman tarafından albüm için yeniden düzenlendi.

Albümdeki fotoğraflar ise Okan Bayülgen tarafından çekilmiş.

Ayrıca yine albümde usta kalem Lemi Özgen tarafından yazılmış bir kitapçık da yer alıyor.

Göğe Selam Albümünde yer alan şarkıcılar ve seslendirdikleri efsane şarkılar şunlar:

Dönence – Teoman
Dağlar Dağlar – Emre Aydin Feat. Özlem Yüksek
Unutamadım – Bülent Ortacgil Feat. Erkan Ogur
Kara Sevda – Özlem Tekin
Can Bedenden Çıkmayınca – Fuat Güner
Sarı Çizmeli Mehmet Ağa – Nev
Kol Dügmeleri – Ogün Şanlısoy
Ne Ola Yar Ola – Feridun Düzagaç
Cem Ağabey – Gür Akad
Yeni Bir Gün – Hayko Cepkin
Gülpembe – Koro
Göğe Selam – Göğe Selam
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Re: Feridun Düzağaç "Ne Ola Yar Ola" İle "Göğe Selam" Albümü

Mesaj gönderen Bugfixed »

Güzel.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Şarkı da Yorum da çok güzel olmuş.
Ben çok beğendim.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

En kısa zamanda albümü edinmek lazım...İsimler ne kadar güzel bir iş çıktığını gösteriyor zaten.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Albüm de gayet güzel. Bülent Ortaçgil'in yorumu da çok başarılı.
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

Annem benden çok beğendi bu şarkının yorumunu. Ben ise Fuat Güner diyorum. :)
"YALAN" Zeka işidir.. dürüstlük ise Cesaret..
Eğer "ZEKAN" yetmiyorsa yalan Söylemeye..
Cesaretini kullanda "DÜRÜST" olmayı Dene.

Necip Fazıl Kısakürek
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

Bu şarkıyı keşfedeli daha 4 ay kadar olmuştu karışık Barış Manço şarkıları dinliyordum ilk dinlediğimde çok etkilemişti beni, sonra arkasından belki yüzlerce kez dinledim, bayağı sevmiştim şarkıyı, en favori Barış şarkılarımdan olmuştu ki 2 ay sonra bu albümde Feridun Düzağaç'ın bu şarkıyı yorumladığını öğrenince benim ilk yorumum "adam hissediyor sanki" olmuştu:) sevindim Feridun abinin bu şarkıyı yorumlamasına çok da beğendim yorumunu. Genel olarak ise albümde Feridun abinin yanı sıra Hayko Cepkin'in tarzını pek sevmememe rağmen bu albümdeki yorumunu çok beğendim, tavsiyemdir.
hayat denen uykudan uyanmasını bilen yâr ola..