Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

siz ne zaman tanistiniz onunla?..

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
bury the hatchet

siz ne zaman tanistiniz onunla?..

Mesaj gönderen bury the hatchet »

ben cok gec tanistim feridun duzagac!la. 2000'de...ya da belki anca yetistim ona, cunku o ilk albumunu cıkardiginda ben fen bilgisi calisiyordum...radyoda denk geldim ilk kez o sarkiya...sana gitme demeyecegim ama gitme lavinya...sonra hic ayrilmadik...kendimi hep ayricalikli hissettim fd dinledigim icin..saatlerce feridunduzagac.net'te sarki sozlerini okudum, okudum... bunca yildir dinledigim 'sarkıcı' lar icinde yalnica biriyle tanistigima gercekten memnun oldum..onca yildir ne asik oldum ne sabahlara kadar kederlendim ama asik oldugumu sandim onun sarkilarini dinlerken..o kadar gercekti yani sozler...ve sirf ' ben aslinda oyle bir sarki yazmak isterdim ki ' diyebilmek icin birisine asik olmak istedigim cok oldu..o kadar ictendi yani cumleleri..o kadar sade ve bir o kadar karmasik..sonra Adana-Kozan'dan mis fd dediler...ne yani dedim ' ayni topraklarda mi buyuduk? '...'' portakal cicegi kokulu heyecanlar '' mi yasadik birbirinin aynisi...daha bir sevdim onu..siz de sevin..gerci zaten seviyorsunuz degil mi?..
requiem

Mesaj gönderen requiem »

insanı gülümsetiyor
:)
seviyoruz çokk..

mis fd ne demek yalnız anlama özürlüyümde ben ?
mazonami
Üye
Üye

Mesaj gönderen mazonami »

ben de adanalıyım:)
bende onunla aynı yerden geldiğim için çoook memnunum yalnız hiç tanışma fırsatım olmadı:(
ben üşengecim azbiraz ondan heralde:)
ve onu kim sevmezse gerçekten yaşamıyor şu hayatı derim ben...
fdfan buket

Mesaj gönderen fdfan buket »

bende fd yi tanımakta geç kaldım ama onu tanıdığımda inanın en büyük hayranlarından biri oldum. ama tezatlığa bakın ki bu kadar büyük hayranı olmama rağmen onu canlı dinlemek bi nasip olmadı :(
feza
Üye
Üye

Mesaj gönderen feza »

sene 1994'müydü...? bi adam çıktı lavinia die harika bi şarkıyla...çok ilgili deildim ama her defasında dinliyodum...soora sene 1998...rumeli'de haluk levent konserinde...haluk levent bi dostum burda dedi ve sahneye fd'yi davet etti...nereye saklarsın'ı sölediler beraber..."doyumsuzdu"..
o gün bugündür hayatımda bu adam...en güsel şarkılarıyla..en güsel sözleriyle...duruşuyla...sadeliğiyle..içtenliğiyle...
ben onu erken tanıyanlardanım ve bunun için de şanslıyım bence :)
orhan04

Re: siz ne zaman tanistiniz onunla?..

Mesaj gönderen orhan04 »

bury the hatchet yazdı:ben cok gec tanistim feridun duzagac!la. 2000'de...ya da belki anca yetistim ona, cunku o ilk albumunu cıkardiginda ben fen bilgisi calisiyordum...radyoda denk geldim ilk kez o sarkiya...sana gitme demeyecegim ama gitme lavinya...sonra hic ayrilmadik...kendimi hep ayricalikli hissettim fd dinledigim icin..saatlerce feridunduzagac.net'te sarki sozlerini okudum, okudum... bunca yildir dinledigim 'sarkıcı' lar icinde yalnica biriyle tanistigima gercekten memnun oldum..onca yildir ne asik oldum ne sabahlara kadar kederlendim ama asik oldugumu sandim onun sarkilarini dinlerken..o kadar gercekti yani sozler...ve sirf ' ben aslinda oyle bir sarki yazmak isterdim ki ' diyebilmek icin birisine asik olmak istedigim cok oldu..o kadar ictendi yani cumleleri..o kadar sade ve bir o kadar karmasik..sonra Adana-Kozan'dan mis fd dediler...ne yani dedim ' ayni topraklarda mi buyuduk? '...'' portakal cicegi kokulu heyecanlar '' mi yasadik birbirinin aynisi...daha bir sevdim onu..siz de sevin..gerci zaten seviyorsunuz degil mi?..
:arrow: :twisted: :twisted: :D
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

ya evet ben de çok geç tanıdım onu ve dinlemediğim yıllara yanıyorum :cry:
ben 2003te "orjinal alt yazılı" albümünü almıştım radyoda "alev alev"i dinledikten sonra... bitmiştim o şarkıya duyduğum ilk an...
sonra bu sene de "uzun uzun fd"yi aldım: onlar ne harika şarkılar yaaa :!: yok böle biri daha :)
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

2000 senseiydi sanırım Bozcaada'da Salhane Bar'da cd sini görmüştüm çalmıştım !!
Ondan sonra ona hep hayran oldum !!

Seni Seviyorum Feridun Abi!!! :)
flylover

Mesaj gönderen flylover »

1998 yazında sağda solda aşk bu mu aşk acımı acıtırmı incitirmi gibi garip sözleri olan bi şarkı duydum çok beğendim ama kimin olduğunu bilmiyordum sonra fd nin olduğunu öğrenince fd hayranlığım da başlamış oldu
Bozcaada

Kutluyorum harika!!
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

98de aşkın e hali şarkısıyla tanıdım onu önceleri klipte saçını kesen adamdı benim için sonra çok derin anlamlar içermeye başladı benim için 3 yıl sonra kariyerinin en depresif albümüyle geri döndü içimden şehirler geçti onunla ,onunla öğrendim çocukluğa dönmenin hüzünlü yanlarını türk rockı F.D gibi bir üstadı olduğu için çok şanslı
Bozcaada

AŞk bu mu???
Buymuş ama ben hala inanamıyorum!!
lbt

Mesaj gönderen lbt »

sene geçen sene antalyada gölge barda karşılaştım keyfi yerinde başı dumanlıydı :D ?????neden anlayamadım konser sonrasıydı.ama karizma inkar edilemez.
etüre

Mesaj gönderen etüre »

SİYAH CEKETİNİN ALTIN ÇIKMIŞ BEYAZ GÖMLEĞİYLE YANINDAKİ KADINA ÜRKEKÇE BAKAN O ADAMI FERİDUN DÜZAĞAC'I LAVİNYA'DAN BERİ HİÇ KOPMADAN, SIKILMADAN, BIKMADAN AŞKLA DİNLİYORUM. İYİKİ VAR. ONU ÇOK SEVİYORUM. BANA BU ŞEHİRİN İÇİNDE İNSAN OLDUĞUMU HATIRLATAN YEĞANE UNSUR FD VE ŞARKILARI.İYİKİ VAR.......
kIzIlgece
Üye
Üye
İsim: bilge

Mesaj gönderen kIzIlgece »

Kendimle yeni yeni tanıştığım zamanlara denk gelir, onunla tanışmam.Ya da bir dakika, yoksa onunla tanıştığım zamanlara mı denk gelir kendimle tanışmam? :roll: