Sıkça Sorulan Sorular

 1. Üyelik Ücretsizdir.
 2. Kayıt olabilmek için ekranın sağ üst köşesindeki “kayıt ol” bağlantısını kullanarak veya direkt Kayıt Ol adresini ziyaret ederek formu doldurduktan sonra üye olabilirsiniz.
 3. Üyelik sonrası eposta adresinize bizden gelen postayı kontrol edin. Eğer gelen kutunuzda bizden gelen doğrulama postası yoksa bazı posta sunucuları hazır oluşturulmuş postaları spam algıladığı için önemsiz posta klasörü, spam klasörü gibi dizinleri kontrol edin, buna rağmen gelmedi ise lütfen bizimle iletişim bölümünden iletişime geçin.
 4. Sitemize yüklenen fotoğraflar bir yönetici incelemesinden geçtikten sonra görüntülenir veya reddedilir.
 5. Gün içerisinde en fazla 3 fotoğraf / 3 gönderi yükleyebilirsiniz. Fotoğraf boyutu 16mb geçemez.
 6. Sitemiz en yeni HTTP ağ protokolünün son sürümü olan HTTP/2.0 ve HTTP/3 H3 QUIC kullanır, ayrıntılar için bakınız: https://tr.wikipedia.org/wiki/HTTP/2 ve https://lavinya.net/blog/2019/10/11/http-3-quic-uzerinden-http-h3/Sitemiz SSL halefi olan Taşıma Katmanı Güvenliği(TLS) kullanır, son sürüm 1.3 kullanıyoruz, ayrıca sitemiz geriye dönük 1.0, 1.1 ve 1.2 uyumludur.
  Çoğu tarayıcıda gezinti yapılabilir, ancak webde güvenliğiniz ve sitemizi de sorunsuz görüntüleyebilmeniz için tarayıcılarınızın (browser)
  son sürümlerini kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz. SSL’yi adres çubuğunda yeşil kilit simgesinden ve https ile başladığından anlayabilirsiniz.
  TLS ayrıntıları için bakınız: https://tr.wikipedia.org/wiki/Transport_Layer_Security
  Ssllabs sitesine göre sitemiz lavinya.net A+ SSL güvenlik optimizasyonuna sahiptir.
 7. Modern tarayıcılar ve son sürümlerini kontrol için: https://browsehappy.com/ sitesini ziyaret edebilir kontrol edebilirsiniz.
 8. Sitemiz Tam Mobil Uyumlu web sayfasıdır, yani mobil telefonlardan, tabletlerden ve diğer internete erişen cihazlardan sorunsuz görüntüleyebilirsiniz.
 9. Sitemiz WordPress isimli, ücretsiz, açık kaynak PHP web uygulama iskeleti kullanmaktadır. Sitemiz ayrıca açık kaynak kodlu yani Open Source linux dağıtımlarından Ubuntu Linux kullanmaktadır. Sitemiz PHP : Hypertext Preprocessor (Türkçe: Üstünyazı Önişlemcisi) (Aslen: Personal Home Page – Kişisel Ana Sayfa) , internet için üretilmiş, sunucu taraflı, çok geniş kullanımlı, genel amaçlı, HTML içerisine gömülebilen betik ve programlama dilinin son sürümü PHP 7.x i kullanır.
 10. Gizlilik ilkeleri ve Kullanım koşulları ve şartlar sayfalarımıza sayfanın en altından ulaşabilirsiniz.

Gezinti ve kullanım sırasında veya merak ettiğiniz konular hakkında ve veya şikayetler için lütfen İLETİŞİM‘E geçmekten çekinmeyin.

Teşekkür ederiz,
Lavinya.Net Yönetimi

Sayfayı yukarı kaydır